Jauno māmiņu prettiesiski atstādina no darba, apvaino zādzībā un neizmaksā viņai pienākošos pabalstus

1 komentārs

Valstī ir zema dzimstība, valdība kaļ plānus, kā uzlabot demogrāfisko situāciju, bet tajā pašā laikā tiek darīts pāri jaunajai māmiņai no Rīgas, liedzot viņai saņemt vecāku pabalstu viņai pienākošā apmērā.

Baiba pašlaik ir bērnu kopšanas atvaļinājumā un jau gadu cīnās ar savu darba devēju, kurš viņu atbrīvoja no darba, tiklīdz piedzima mazulis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja māmiņa nav darba attiecībās, tās būtiski ietekmē vecāku pabalsta lielumu.

”Uzrakstīju iesniegumu, un atnāca atbilde, ka man pienākas 170 eiro valstī noteiktais minimums, jo es esmu nestrādājoša persona,” stāsta jaunā māmiņa Baiba.

Valsts darba inspekcijas darba tiesību attiecību nodaļas vadītāja Mārīte Noriņa norāda, ka saskaņā ar darba likumu ir aizliegts uzteikt darbiniekam darba līgumu, gan māmiņai, gan jebkuram citam darbiniekam, ja viņš ir attaisnotā prombūtnē.

Baiba vērusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), Valsts darba inspekcijā, Labklājības ministrijā, Finanšu ministrijā, bet viss velti.

Bez Tabu komanda sazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu, taču tur norāda, ka viņiem ir žēl jaunās māmiņas, bet nekā palīdzēt nevarot.

”Ja darbinieks ir zaudējis darba devēja uzticību, viņu var atbrīvot no amata. Ir ierosināta krimināllieta pret Baibu Vilnīti, tādā sakarā viņa tika atbrīvota no amata,” stāsta Baibas darba devēja, kura šobrīd atrodoties ārzemēs.

Darba devēja jauno māmiņu apsūdz sveču un krūžu zādzībā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Izkastrēt darba devēju!

    22.06.2015 13:09

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas