Jaunieši iejūtas Saeimas deputātu lomā un piedāvā idejas izglītības pilnveidošanai

0 komentāri

Jauniešu Saeima nav nekāda izlikšanās vai spēlēšanās deputātos – darbs norit tāpat kā reālā parlamenta ikdiena. Simt ievēlētu jauniešu piedalās Saeimas sēdēs, strādā komisijās, debatē un balso par priekšlikumiem.

Šī ir 7. jauniešu Saeima – skolēni virtuālās vēlēšanās kandidē ar savām idejām un visvairāk balsis ieguvušie uz vienu dienu kļūst par deputātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saeimā viņi debatē par sev svarīgām idejām – drošību internetā, studiju iespējām, patriotismu, kvalitatīvu izglītību.

Kandidēju ar ideju par valstiskās identitātes stiprināšanu jauniešos, kas praktiski izpaustos kā mājasdarbu atcelšana svinamajās dienās, kas nav oficiālā brīvdiena, lai jaunieši varētu doties uz pasākumiem, piemēram, nolikt 11. novembrī svecītes, un nebūtu jāuztraucas, ka jāgatavojas nākamajai dienai skolā.

Vispirms sanākuši uz Saeimas sēdi, pēc tam skolēni dodas uz komisijām spriest par savām deklarācijām. Jaunieši nākuši ar konkrētiem aicinājumiem, piemēram, valstiskuma apziņu veicināt ar jaunsardzes stiprināšanu vai jauno cilvēku motivēšanu palikt Latvijā, nodrošinot bezmaksas augstāko izglītību.

Jaunieši cer, ka viņu apspriestās idejas nonāks arī līdz politiķu ausīm un tiks arī apsvērtas.

Ideja par Jauniešu Saeimu aizsākās pirms astoņiem gadiem ar mērķi parādīt skolēniem, ko nozīmē darbs parlamentā un kā debatēt par saviem priekšlikumiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas