Jaunais prezidents vēsturiskajā darba kabinetā Rīgas pilī varēs atgriezties jau novembrī

0 komentāri

Jaunievēlētais valsts prezidents jau varēs atgriezties savā vēsturiskajā darba kabinetā Rīgas pilī – šā gada novembrī.  Paveikuši vairāk par divām trešdaļām darbu, būvnieki sola noteiktajos termiņos iekļauties. 

Pēc ilgstošās telpu žāvēšanas, kas bija nepieciešama novēršot ugunsgrēka sekas, pilnā sparā notiek Sūtņu un Ģerboņu zāles apdares darbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ugunsgrēkā pirms nepilniem diviem gadiem, daudz cieta Svētku zāle. Sākumā uguns, tad ūdens. Svētku zāles īpatnība ir teju griestu augstumā izvietotās gleznas, ģipša rāmjos.

Tie tika izjaukti, attīrīti, bet tagad apstrādāti ar īpašu laku.

Uguns izpostīja ap 3000 kvadrātmetru lielu platību. Vēl pērn vairākiem ekspertiem, tostarp, Rīgas pils atjaunošanas padomes vadītājs Imantam Lancmanim šķitis, ka paredzētajā termiņā, proti, līdz šā gada novembrim projekta pirmo kārtu pabeigt neizdosies. Šobrīd esot pabeigti ap 70% darbu.

Tas nozīmē, ka teorētiski jaunievēlētajam Valsts prezidentam, tikai pirmos amata mēnešus nāktos pavadīt Melngalvju namā.

Iedzīvotājiem, kas par paveikto var spriest tikai vērojot pili no malas, visuzkrītošākā var likties jaunā krāsa. No blāvi dzeltenās tā kļuvusi daudz piesātinātāka. Būvnieki saka – tonis piemeklēts atbilstoši arhīva materiāliem.

Pilnībā Pils kompleksam, kad tajā varēs atgriezties Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, jābūt pabeigtam uz valsts 100-gadi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas