Jaunais LNO nosaukums raisījis vairākas neskaidrības

2 komentāri

Jebkuram patīk tapt novērtētam. Nu, piemēram, ir labi, ja, šodien, aizvadot darba nedēļu, kāds uzsit uz pleca un saka: ”Malacis, labi pastrādāji.” Skaidrs, ka labi, pat lieliski pastrādājuši mūsu pašmāju baletdejotāji. Tiesa, viņi vienmēr, tā teikt, bijuši operas žanra ēnā, to pierāda pats baltā nama ēkas nosaukums – Latvijas Nacionālā opera.

Tad nu situsi taisnības stunda, un vēsturiskajai ēkai Rīgas centrā teju, teju tapis jauns nosaukums: Latvijas Nacionālā opera un balets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr Bez Tabu skatītāja vērsusies pie mums neizpratnē, sakot, ka:

”Tagad Latvijas Nacionālo operu sauks Latvijas Nacionālā opera un balets. Viss jau jauki. Vienīgi man pamatskolas skolēns uzdeva jautājumu, lai paskaidroju šo: vārds opera ir sieviešu dzimte, bet balets –  vīriešu dzimtē. Bet abiem vārdiem priekšā vārds nacionālā. Vai nevajadzētu būt tā, lai šis vārds būtu vienādi piemērots kā sieviešu, tā vīriešu dzimtes vārdam? Piemēram, Latvijas Nacionālā opera un balets?” pauž skatītāja.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Iveta
  0

  Iveta

  Un kur tad piemērs palika? Manuprāt lūk kā vajadzēja: Latvijas Nacionālais operas un baleta teātris :-)

  15.02.2015 17:16

 • spalva
  0

  spalva

  Latvijas Nacionālie Opera un Balets

  13.02.2015 20:19

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas