Jaunais atalgojuma modelis internātskolās nosaka grūti izpildāmas darba stundas

1 komentārs

Neizpratne par jauno pedagogu atalgojuma modeli radusies arī speciālajās internātskolās. Šo mācību iestāžu pedagogi konstatējuši, ka viņiem paredzēts darba stundu palielinājums, ko skolā ar nelielu audzēkņu skaitu ir visai grūti izpildīt. Turklāt tas nozīmē, ka līdz ar slodzes palielinājumu, izšķīst arī solītais algas paaugstinājums.

Rīgas nedzirdīgo bērnu internātskolā skolotāja Agra strādā jau 13 gadus – šeit viņa bērniem pasniedz ģeogrāfiju, bioloģiju un ķīmiju. Par skolotāju internātā viņa kļuva nejauši, bet ne mirkli savu izvēli nav nožēlojusi. Stāstot par savu darba vietu, skolotājas balsī dzirdama lepnuma stīga, jo šī ir viena no senākajām nedzirdīgo cilvēku skolām Baltijā – nosvinēta 176. jubileja. Savukārt darbs ar nedzirdīgiem bērniem neļauj ieslīgt pašplūsmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Agra Mitrone, internātskolas skolotāja

Mums katru dienu ir jāizdomā kaut kas jauns. Lai spētu noturēt bērnu uzmanību. Un zīmju valodas zināšanas, lai varētu pilnvērtīgi komunicēt ar jauniešiem. Katrs, kas sēž pretī, prasa savu uzmanību. Ja parastā skolā var pateikt un visi sadzird, šeit, ja nav uzmanība, tad ir jāpieiet katram klāt un jāatgādina, ka jādara tas vai tas.

Papildus skolotāju darbam viņa ir arī internāta audzinātāja. Tas nozīmē, ka ar šejienes bērniem pavadīta krietna daļa laika, arī brīvbrīži, jo skolotāja cenšas izdomāt arvien jaunus veidus, kā bērnus izklaidēt un izglītot dažādos izbraukumos un mācību ekskursijās.

Palielināta slodze

Zinot sava darba specifiku, speciālās internātskolas pedagogi jauno atalgojuma modeli uzlūko ar bažām. Skolotāju slodze palielināta no 30 līdz 40 stundām, un tas atalgojuma paaugstināšanu padara par neizjūtamu. Turklāt mazā skolā nemaz nav viegli savākt nepieciešamās darba stundas.

Agra Mitrone, internātskolas skolotāja

Izskan tikai fakts un sabiedrība zina, ka skolotājiem pielika 200 eiro. Bet to, ka pielika vēl papildu stundas klāt un ka tas pats vien sanāk, tas paliek aizkadrā un paslīd garām.

Jāatsakās no pulciņiem

Samazināti arī provizoriskie likmju aprēķini, kas nozīmē, ka ar piedāvāto finansējumu skola nevarēs nodrošināt pilnvērtīgu darbu pēc mācību stundām. Internātskolā pēc mācīšanās bērniem ir arī audzināšanas stunda un dažādi interešu izglītības pulciņi.

Kristiāna Pauniņa, Rīgas nedzirdīgo bērnu internātskolas direktore

Vai vecāki ir izpratuši, ka uzreiz pēc mācību stundām viņu bērns ar speciālām vajadzībām būs tūliņ jāizņem no skolas un jādodas mājās, jo mums nav finansējuma, lai finansētu pēcpusdienas darbu pilnā apjomā?

Skola par jauno atalgojuma modeli ir neizpratnē. Ņemot vērā, ka daudziem audzēkņiem lielāko daļu nedēļas skola ir galvenais audzinātājs, radies iespaids, ka ministrija, izstrādājot jauno kārtību, šādu skolu specifiku nav ņēmusi vērā.

Plāna veidotāji secinājusi, ka ne vienmēr speciālās internātskolas pieprasīto naudu izmanto atbilstoši mērķiem, tāpēc nolemts noteikt likmju skaitu saskaņā ar skolēnu daudzumu. Tomēr nevajadzētu būt tā, ka no kaut kā savā darbā nāksies atteikties.

Evija Papule, IZM valsts sekretāra vietniece

Rīgai speciālo internātskolu finansējums ir pieaudzis par gandrīz pusotru miljonu. Kā pašvaldība tālāk dala finansējumu, mums, vismaz šobrīd, nevar būt bažas, ka šis finansējums būtu nepietiekams mācību procesa īstenošanai.

Par modeļa pieņemšanu valdībai jālemj vasarā. Tas nozīmē, ka līdz tam brīdim nav skaidrības, kā skola sāks darbu 1.septembrī.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Juris
    0

    Juris

    Bet kad nelikumīgi maksāja trīs ar pus slodzes, tad gan neviens neuztraucās.

    23.05.2016 14:08

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas