Jau drīzumā gaidāmas izmaiņas elektrības rēķinos

0 komentāri

Jau drīzumā gaidāmas izmaiņas elektrības rēķinos, jo jaunu tarifu projektu iesniedzis uzņēmums Sadales tīkls. Šodien sabiedrisko pakalpojumu regulators par to rīko uzklausīšanas sanāksmi.

Izmaiņas attieksies uz sadales sistēmas pakalpojumiem, kas kopš tirgus atvēršanas elektrības rēķinos tiek norādīti atsevišķi.

Tās tiek pamatotas ar nepieciešamību veikt ieguldījumus elektrolīnijās, kā arī jauna apmaksas principa ieviešanu.

Ņemot vērā, ka vairāk nekā 100 000 objektu, piemēram, garāžas un vasarnīcas, elektrību netērē vai tērē maz, iecerēts ieviest fiksētu maksu, kas nebūs atkarīga no patēriņa.

Pēc regulatora iepriekš skaidrotā, līdz ar izmaiņām lielākajai daļai mājsaimniecību jeb tiem, kas mēnesī tērē virs 100 kilovatstundām, rēķins visdrīzāk nepieaugs vai pat samazināsies.

Sadales tīkla iepriekš veiktie aprēķini liecina, ka mazajiem patērētājiem pieaugumus rēķinā varētu būt līdz nepilniem pieciem eiro, bet lielākiem samazinājums pārsniegtu šo summu.

Tas gan vēl var mainīties, jo regulators lūdzis precizēt aprēķinus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas