Jāņusiers iekļauts ES nacionālo produktu reģistrā

0 komentāri

Un tieši valsts svētku priekšvakarā kļuvis zināms, ka tradicionālais jāņusiers iekļauts Eiropas Savienības (ES) nacionālo produktu reģistrā.

Eiropas Komisija (EK) savā paziņojumā jāņusieru ir raksturojusi kā produktu, kas ražots no piena un biezpiena, izmantojot tradicionālu, gadsimtiem ilgi nemainītu metodi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tajā tiek arī izcelts, kāpēc sieram ir dots īpašais nosaukums jāņusiers. Jāņu siers ir iekļauts reģistrā līdzās jau iepriekš tajā ierakstītajiem latviešu nacionālajiem ēdieniem – sklandrausim, salinātajai rupjmaizei, Carnikavas nēģiem un Latvijas pelēkajiem zirņiem.

Vai iekļaut sarakstā arī jāņusieru, EK vērtējusi gadu. Patlaban ES Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā ir vairāk nekā septiņsimt produktu no visām ES dalībvalstīm.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas