Izveidota īsfilmu sērija par diskrimināciju Latvijā

0 komentāri

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Jura Podnieka studiju izveidojis video īsfilmu sēriju 7 stāsti par mums, kuri atklāj nepatīkamu Latvijas sabiedrības īpašību – neiecietību.

Video stāstu autori to sauc par ielaistu slimību, kura ik pa brīdim saasinās. Pašlaik, runājot par bēgļiem, piedzīvojam kārtējo saasinājumu. Sabiedrībā populāri cilvēki aicina katru pārdomāt savu attieksmi pret apkārtējiem un pašiem pret sevi.

Septiņās aptuveni piecu minūšu garās īsfilmās izspēlēti pasaulē un arī Latvijā visbiežāk sastopamie diskriminācijas veidi.

Proti, etniskā, reliģiskā, dzimumu, invaliditātes, vecuma, seksuālās orientācijas. Katrā īsfilmā atspoguļots reāls diskriminācijas gadījums. Seksuālo minoritāšu tiesību aizstāve Evita Goša ir nobažījusies, ka šī neiecietība kādu brīdi var pārvērsties reālā vardarbībā.

Sabiedrības integrācijas fondā diskrimināciju un neiecietību sauc par slimību. Kura ik pa brīdim saasinās. Tagad piedzīvojam kārtējo saasinājumu bēgļu kontekstā.

Īsfilmu veidotāji aicina katru pārdomāt savu attieksmi pret apkārtējiem un pašiem pret sevi. Video bez maksas var noskatīties internetā, sociālajos tīklos. Tās radīs arī pirms filmām kinoteātros.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas