IZM rosina internetā publiskot skolotāju algas

0 komentāri

Piektdien, 5.decembrī, valdības ārkārtas sēdē plānots izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz pedagogu algu publiskošanu, tādējādi padarot atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā.

Ministrija norāda, ka šādā veidā tā varētu izsekot naudas plūsmām no pašvaldībām līdz pedagogiem, jo pagaidām tā zina vienīgi par naudas plūsmu līdz pašvaldībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skolotāju arodbiedrība tikmēr izteikusi neizpratni par šāda piedāvājuma mērķi un cer sagaidīt skaidrojumu, kāpēc tas būtu nepieciešams.

Arodbiedrības norāda, ka iebildīs pret personas datu publiskošanu, jo tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu, taču pieļauj, ka varētu publiskot algas pa amatu pozīcijām – līdzīgi, kā tas notiek valsts pārvaldē strādājošajiem.

Arodbiedrība gan norāda, ka tādā gadījumā vajadzētu publiskot arī, piemēram, ugunsdzēsēju un policistu atalgojumus, kas arī tiekot maksāti no valsts budžeta.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas