Īstenojot Mucenieku bēgļu centra paplašināšanu, iedzīvotāju viedokli vērā neņems

1 komentārs

Mucenieku bēgļu centra paplašināšanai valdība janvāra beigās piešķīra 3,1 miljonus eiro. Kad atklājās, ka par šo naudu plānots izveidot arī slēgta tipa iestādi, vietējie iedzīvotāji sacēla trauksmi, vāca parakstus un pat sarīkoja piketu. Savukārt pašvaldība izsludināja sabiedrisko apspriešanu, kas noslēdzās šodien. Tomēr iespēju aizpildīt anketu izmantojuši salīdzinoši maz novada iedzīvotāju.

Šodien līdz pulksten 17.00 pašvaldībā bija saņemtas 108 anketas. Ropažu novada domes priekšsēdētājs no Vidzemes partijas Zigurds Blaus uzskata, ka zemajai atsaucībai ir savs izskaidrojums:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Es nedomāju, ka tā ir vienaldzība, es esmu ar daudz iedzīvotājiem runājis, un šī sāpe ir tieši šim ciematam. Pārējie ciemati mazāk to izjūt, un tāpēc mazāk aktīvi apspriešanā piedalās.

Mucenieku iedzīvotāji akcentē, ka savu negatīvo viedokli pauduši vairākkārt. Salīdzinoši mazā aktivitāte apspriešanā nebūt nenozīmē, ka tie savas domas mainījuši, tomēr cilvēki zaudējuši ticību, ka viņos kāds ieklausīsies. Šādu viedokli pauž arī TV3 Ziņu sastaptā Inga:

Par bēgļiem, kas paredzēti ”Bundulīšos” [Iekšlietu ministrijai piederošs nekustamais īpašums – red. piez.], man nav nekādu pretenziju, bet par to trīsmetrīgo žogu un apsargājamo teritoriju gan. Man liekas, ka cilvēki var vākt un var nevākt parakstus, bet lēmums tiks pieņemts bez mūsu iniciatīvas.

Līdzīgi uzskata arī jaunā māmiņa Inese, kas uzsver, ka vienīgais iemesls, kāpēc viņa slēgta tipa iestādi ciematā negrib, ir bailes:

Cietumu mēs nevēlamies tikai tāpēc, ka mums mazi bērni staigā apkārt, mums ir bail. Ciemā ir tikai 600 iedzīvotāju, un tagad daudzi ir aizgājuši prom tikai dēļ imigrantiem.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane tikmēr akcentē, ka ir darīts viss iespējamais, lai gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem būtu pieejama visa informācija par projektu. Atpakaļceļa šobrīd vairs nav:

Pamatojumi un izskaidrojumi ir bijuši ļoti detalizēti, un ir skaidrs, ka tie procesi, kas ir sākušies, manā izpratnē vairs nav apstādināmi. Jau pagājušā gada beigās ir pieņemti valdības lēmumi, kuros bija izsvērti arī iedzīvotāju viedokļi, un valdība lēma šo te nelegālo imigrantu aizturēšanas centru būvēt Muceniekos.

To, ka ar pretrunīgi vērtēto slēgta tipa iestādi Muceniekos jāsamierinās, atzīst arī pašvaldībā, tomēr tās vadītājs Zigurds Blaus cer, ka valsts panāks soli pretī arī Mucenieku iedzīvotājiem:

Valdībai, valstij jānāk pretī, jārada vide, lai iedzīvotājiem kompensētu šo apgrūtinājumu ar kādām citām lietām, piemēram, infrastruktūras uzlabošanu – gan apgaismojums, gan sakārtot spēļu un sporta laukumus, daudz dažādu lietu.

Lai mazinātu iespēju skandalozā ārzemnieku izmitināšanas centra būvniecību aizkavēt, rītdienas valdības sēdē tam plānots noteikt nacionālo interešu statusu. Piedalīties valdības sēdē uzaicināti arī iedzīvotāji.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • iedzivotajs
    +1

    iedzivotajs

    Latvijā vispār nekur un nekad iedzīvotāju viedoklis nav ņemts vērā. Līdz šim.

    22.03.2016 10:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas