Īslaicīgi aizturēts Krievijas tautiešu politikas pārstāvis Gapoņenko

0 komentāri
Īslaicīgi aizturēts Krievijas tautiešu politikas pārstāvis Gapoņenko
FOTO: LETA

Vakar vakarā lidostā Rīga īslaicīgi aizturēts Aleksandrs Gapoņenko, kuru Drošības policija nodēvējusi par vienu no aktīvākajiem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā. Gapoņenko apstiprināja, ka viņš aizturēts pēc atlidošanas no Maskavas.

Pēc Gapoņenko teiktā viņu uz aptuveni pusotru stundu aizturējuši lidostas drošības dienesta darbinieki vai muitnieki. Šajā laikā rūpīgi pārbaudītas viņa mantas, pēc kā noformēts protokols, kurā atzīts, ka nekas nav aizliegts nav atrasts un izņemts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā sacīja Gapoņenko, drošības dienestu pārstāvji nav atklājuši, kas tieši tiek meklēts. Tāpat neesot atklāts vai pārbaude saistīta ar Drošības policijas (DP) lūgumu. Gapoņenko tomēr esot nopratis, ka viņš aizturēts tieši pēc DP iniciatīvas. Jau lidojot uz Maskavu, viņš un viņa mantas rūpīgi pārbaudītas. Savukārt atpakaļceļā lidmašīnā esot bijis cilvēks, kurš viņu vērojis, apgalvoja Gapoņenko.

Viņš savu īslaicīgo aizturēšanu saista ar bijušā Latvijas politiķa un Saeimas deputāta Alekseja Holostova izraidīšanu no Krievijas.

Kā ziņots, DP septembrī informēja, ka saskaņā ar tās rīcībā esošā informāciju, Krievijas tautiešu politikas pārstāvja Latvijā Aleksandra Gapoņenko veidotā filma “Krievu skolām būt!” ir uzņemta par līdzekļiem no Krievijas Federācijas fonda.

Patlaban spēkā esošie likumi neparedz atbildību par līdzekļu saņemšanu no ārvalstu fondiem, norādīja DP, vienlaikus uzsvēra, ka filma ir jāvērtē kā turpinājums Gapoņenko aktivitātēm, kas ir vērstas uz stereotipu par it kā notiekošajiem Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju “tiesību pārkāpumiem” un “represijām” izplatīšanu ar dažādu publisku, tostarp provokatīvu, aktivitāšu palīdzību.

Gapoņenko darbības esot pieskaņotas Krievijas tautiešu politikas uzstādījumam par nepieciešamību izcelt tautiešu tiesību pārkāpumus, bet finansējums dažādu provokatīvi – tendenciozu projektu īstenošanai tiek nodrošināts no Krievijas Federācijas fonda “Krievijas tautiešu tiesiskās aizstāvības un atbalsta fonds” līdzekļiem. DP atzīmēja, ka šī filma ir turpinājums jau iepriekš izveidotajām dokumentālajām filmām par Latvijas vēstures notikumiem, kuras arī tika finansētas no minētā fonda piešķirtajiem līdzekļiem granta ietvaros un atspoguļo Krievijas interpretāciju par Latvijas vēsturi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas