Konstatēti vairāki pārkāpumi, kas saistīti ar prettiesisku apiešanos no policijas puses, atzīst ECT tiesnesis

0 komentāri

Latvijas iedzīvotāji aktīvi vēršas ar sūdzībām Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Šobrīd līdz tiesai nonākušas 250 lietas, bet no tām tiek skatītas mazāk nekā 20, tā šorīt intervijā raidījumā “900 sekundes” atklāja ECT tiesnesis Mārtiņš Mits.

Liela daļa lietu tiek iesniegtas, neievērojot nepieciešamos kritērijus, tāpēc liels sūdzību skaits tiek noraidīts, un tās tiesa neskata pēc būtības. Vienlaikus ECT novērojusi tendenci, ka ir lietas, kas gadu no gada atkārtojas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Mārtiņš Mits
ECT tiesnesis

Pagājušajā gadā ir pieņemti 16 spriedumi, no kuriem pārkāpumi ir konstatēti 9 spriedumos. Ir vairāki pārkāpumi, kas saistīti ar prettiesisku apiešanos no policijas puses, un to, vai ir notikusi efektīva izmeklēšana. Tā ir viena grupa, kas gadu no gada atkārtojās.

Iemesli, kāpēc tik cilvēki vēršas ECT ir dažādi – problēmas likumdošanā, ko nav iespējams novērst tiesās, tiesu nespēja interpretēt tiesību normas un problēmas ierēdņu darbībā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis aicina atcerēties, ka tiesas nevar izlabot visas kļūdas, kas ir radušās likumdošanas rezultātā, turklāt Eiropā nav nevienas valsts, kas nebūtu zaudējusi Eiropas cilvēktiesību tiesā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas