Internetā apskatāms pētījums par VDK dokumentu pētniecībā līdz šim paveikto

0 komentāri

No šodienas Okupācijas muzeja mājas lapā ir apskatāms populārzinātnisks pētījums par Valsts drošības komitejas dokumentu pētniecībā līdz šim paveikto. Izdevumā ir apkopoti  pēdējo 20 gadu laikā jau veiktie vēsturnieku pētījumi, raksti par totalitāro pagātni un VDK kā vienu no PSRS okupācijas varas pamatbalstiem Latvijā.

Autori uzsver, ka pētniecības darbs vēl turpinās un neizstudētu materiālu vēl esot ļoti daudz.

Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits elektroniskā izdevuma ievadā raksta: ”Mums nav jābaidās no pagātnes vērtēšanas. Ir jāpēta, jāstāsta un, galvenais, sabiedrībai jāsaprot, kā funkcionēja totalitārais okupācijas režīms”.

Kā funkcionēja VDK  ilgāku laiku pēta Latvijas vēsturnieki un tagad viņu veikums  čekas dokumentu pētniecībā apkopots populārzinātniskā elektroniskā izdevumā VDK/Post Scriptum Nr. 2015.

Ar elektronisko izdevumu ikviens interesents var iepazīties Okupācijas muzeja un Ir.lv mājas lapā. Tajā var lasīt arī par Latvijas PSRS drošības iestāžu evolūciju, aplūkots, kā Latvijas presē 20 gadu garumā manipulēts ar čekas maisu tēmu, apkopota informācija par totalitārisma un piemiņas institūcijām Baltijas valstīs.

Izdevumā ir arī norādes uz  citiem elektroniskiem izdevumiem un videomateriāliem par VDK tēmu. Pētījumu par vēsturnieku līdz šim paveikto VDK dokumentu izpētē ikviens interesents var lejupielādēt vai izdrukāt. Izdevuma veidošanu atbalstīja Kultūrkapitāla fonds.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas