Interesanti! Baltijas jūrā monitorēs… cūkdelfīnus!

1 komentārs
Interesanti! Baltijas jūrā monitorēs… cūkdelfīnus!
Ilustratīvs foto: Daniel Reichert/Flickr

Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī tiks veikts mazo vaļveidīgo – cūkdelfīnu – monitorings, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Cūkdelfīni, kas tiek dēvēti arī par jūras cūkām, ir vieni no mazākajiem zobvaļiem. Pieaugušas jūras cūkas garums ir no 1,5 līdz diviem metriem, bet svars – no 45 līdz 90 kilogramiem. Tēviņi nedaudz mazāki par mātītēm, skaidrots interneta vietnē LatvijasDaba.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cūkdelfīns ir vienīgā delfīnu suga, ko var droši atzīt par pastāvīgu Baltijas jūras iemītnieci, kamēr pārējās reģistrētās ir neregulāras ieceļotājas. Baltijas jūrā visu cauru gadu uzturas vairāki simti jūras cūku, taču pārsvarā tās migrē – pavasaros iepeld Baltijas jūrā no Ziemeļjūras, bet vēlā rudenī – dodas atpakaļ uz Ziemeļjūru, skaidro dabas eksperti.

Latvijas piekrastē cūkdelfīni novēroti ļoti reti. Šie dzīvnieki ir ārkārtīgi uzmanīgi, tādēļ arī reti pamanāmi.

Plānots, ka Baltijas jūrā un līcī tiks monitorēta cūkdelfīnu nejauša piezveja rūpnieciskā zvejā, un to pēc Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta Bior pasūtījuma veiks izsludinātā iepirkumu konkursa uzvarētājs – zvejnieku kompānija Grifs. Šī bija arī vienīgā kompānija, kas pieteicās izsludinātajā konkursā.

Kopumā cūkdelfīnu monitoringam tiks atvēlēti 15 tūkstoši eiro.

 

 

1 komentārs

TOP komentāri

  • Māris Vītiņš
    0

    Māris Vītiņš

    Šīs delfīnu sugas monitorings Baltijas jūrā notiek jau daudzus gadus, pienācis laiks arī Latvijai piedalīties to uzskaitē, kaut arī iespējas sastapt cūkdelfīnu Latvijas ūdeņos ir niecīgas. Lai par cūkdelfīnu stāvokli Baltijas jūrā varētu spriest, viņa izplatībai jāseko (jāmonitorē) arī tajos rajonos, kur tas ir rets vai ļoti rets.

    03.01.2016 18:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas