Būtiski sarukusi interese saņemt uzturēšanās atļauju pret investīcijām

0 komentāri

Par to, vai nepieciešamas izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanā, šodien galīgo lēmumu pieņems Saeima. Jautājums parlamentā tiek skatīts jau gandrīz pusotru gadu.

Viens no iecerētajiem jauninājumiem ir tiesības valdībai uz noteiktu laiku apturēt uzturēšanās atļauju izsniegšanu pret investīcijām. To varēs darīt, izvērtējot ietekmi uz nacionālo drošību vai valsts ekonomisko attīstību.

Lielākais deputātu priekšlikumu skaits attiecas tieši uz nosacījumiem, ar kādiem ārzemnieki var saņemt atļauju gadījumā, ja Latvijā iegādājas nekustamo īpašumu vai dibina uzņēmumu.

Atbildīgā Saeimas komisija rosina saglabāt nosacījumu, ka atļauju uz pieciem gadiem varēs saņemt tad, ja Rīgā un Rīgas tuvumā tiks nopirkts viens, vismaz 250 000 vērts, nekustamais īpašums. Savukārt reģionos prasības plānots mīkstināt, šādu vērtību ļaujot sasniegt ar diviem īpašumiem.

Jāpiebilst gan, ka laikā, kamēr Imigrācijas likuma grozījumi tika skatīti Saeimā, interese saņemt atļauju pret investīcijām ir būtiski sarukusi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas