Būtiski augusi Latvijas iedzīvotāju drošības sajūta, secināts pētījumā

0 komentāri

Valsts policija kā jau katru gadu pasūtīja tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS aptauju Attieksme pret Valsts policiju.

Pētījuma dati ir iepriecinoši – salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būtiski augusi Latvijas iedzīvotāju drošības sajūta, turklāt vairāk cilvēku ir informēti par rīcību, saskaroties ar noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunākās aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāju uzticība Valsts policijai ir augusi. Pēdējā gadā Valsts policijā palīdzību lūguši 17% Latvijas iedzīvotāju. Tas ir par procentpunktu vairāk nekā uzrādīja pagājušā gada aptauja. Visbiežāk cilvēki policijā vērsušies, lai ziņotu par pret sevi vērstu likumpārkāpumu. Nākamie izplatītākie gadījumi, kad cilvēki meklējuši palīdzību, ir bijusi vēlme saņemt konsultāciju par konkrētas problēmas risināšanu un informēšana par iespējamu likumpārkāpumu.

No visiem cilvēkiem, kuri pēdējā gada laikā piedzīvojuši pret sevi vērstu noziedzīgu nodarījumu, policijā vērsušies 76%. Savukārt gadu iepriekš likumsargu palīdzību meklēja par 7% mazāk iedzīvotāju nekā šogad – vien 69%. Ņemot vērā šo tendenci, SKDS direktors Arnis Kaktiņš norāda: “Varam izvirzīt pieņēmumu, ka gadījumi, kad lietas nenonāk policijā, samazinās.”

Tāpat pētījumā tika noskaidrots, ka iedzīvotāji savā dzīvesvietā jūtas drošāk nekā aizvadītajos gados. Uz jautājumu, kurā bija jānoliedz vai jāapstiprina apgalvojums “Savā dzīvesvietā un tās apkārtnē es jūtos droši”, 52% iedzīvotāju snieguši atbildi “drīzāk piekrītu”, 22% – “pilnībā piekrītu”, 16% – “drīzāk nepiekrītu”, bet 5% – “nemaz nepiekrītu”. Savukārt pērnajā gadā uz šo pašu jautājumu ar “drīzāk piekrītu” atbildējuši par 5% mazāk iedzīvotāju nekā šogad, bet pilnībā šim apgalvojumam piekrituši par 9% mazāk iedzīvotāju.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vairāk cilvēku zina, kā uz nozieguma vietu izsaukt Valsts policiju. Par šīm iespējām ir informēti 92% Latvijas iedzīvotāju.

Tiesa gan, arvien ir rādītāji, kas jāuzlabo. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis akcentē, ka Latvijas iedzīvotāji ir priviliģēti dzīvot salīdzinoši drošā valstī. Tomēr aizvien 70-80% iedzīvotāju jūt bažas, ka viņi varētu ciest no noziedzīga nodarījuma.

Tāpēc ļoti liela uzmanība šobrīd un arī turpmāk tiks pievērsta iedzīvotāju informēšanai. “Pētījums pierāda, ka Latvijas iedzīvotāji jūtas drošāk, kad uz ielas redz policijas auto. Diemžēl ierobežoto resursu dēļ mēs nevaram nodrošināt, lai uz katras ielas būtu ekipāža. Tāpēc stiprināsim iespējas reaģēt uz izsaukumiem, un arī turpmāk pastiprinātu uzmanību pievērsīsim likumpārkāpumu prevencijai.”

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas