Ietekmīgākā pase ir Zviedrijas pilsoņiem; Latvija 29. vietā

0 komentāri

Pasaulē ietekmīgākā pase ir Zviedrijas pilsoņiem, bet Latvija pasu ietekmes reitingā ierindojas 29. vietā. Eiropas ceļojumu kompānija GoEuro pasu ietekmes reitingu veidojusi pēc datiem par pasu iegūšanas kārtību, cenu un derīguma termiņu, un uz cik valstīm iespējams doties bez vīzas.

Starp GoEuro pētījumā apskatīto 51 valsti visietekmīgākā pase ir Zviedrijas pilsoņiem, kam seko Somija, Vācija, Lielbritānija un ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visu šo piecu valstu pilsoņiem ir tiesības bez vīzas ceļot uz 174 valstīm, taču Zviedrijas pase ir vislētākā – tā maksā 40 eiro.

Salīdzinoši Vācijas pases iegūšana tās pilsoņiem izmaksā 64 eiro, bet Lielbritānijas pase – 102 eiro.

Latvijas pilsoņa pase reitingā ierindojas 29. vietā. Latvijas pilsoņi bez vīzas var ceļot uz 158 valstīm, bet pases iegūšana izmaksā 30 eiro, liecina GoEuro dati.

Igaunija reitingā atrodas 31. vietā – tās pilsoņi var ceļot uz 157 valstīm, bet pases izgatavošana maksā 53 eiro. Savukārt Lietuva ierindojas 32. vietā – arī tās pilsoņi var ceļot uz 157 valstīm, bet pases izgatavošana Lietuvā, pēc “GoEuro” datiem, maksā 160 eiro.

Lietuvas Valsts policijas departamenta dati liecina, ka par pases izgatavošanu parastā termiņā Lietuvā jāmaksā 43 eiro.

Vismazākā ceļošanas brīvība no GoEuro reitingā apskatītajām valstīm ir Afganistānā un Irākā, kuru pilsoņi bez vīzām var ceļot uz attiecīgi 28 un 31 valsti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas