Ieteikumi videi draudzīgai gada nogales svētku svinēšanai

0 komentāri
Ieteikumi videi draudzīgai gada nogales svētku svinēšanai
FOTO: Flickr

Decembris ik gadu ir pasākumu un svētku pilns laiks, kas līdz ar priekiem un svētku svinēšanu sagādā ne mazums atkritumus un dažādas nederīgas lietas, par kuru apsaimniekošanu ne vienmēr ir laiks un vēlme parūpēties.

Svini svētkus videi draudzīgi:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dāvanas un to iesaiņošana

Dāvanas un to iesaiņošana ir aktuāls jautājums ik gadu, taču tieši pēdējos gados cilvēki arvien vairāk novērtē pašdarinātas dāvanas no dabīgiem materiāliem; ekoloģiskas dāvanas, piemēram, papīra, konfekšu eglīšu rotājumi, ekoloģiskās vietējo ražotāju ziepes, ziedītes un daudz kas cits. No dabīgām izejvielām gatavoti produkti ir veselīgāki cilvēka organismam, kā arī to izgatavošana radījusi mazāku slodzi videi. Turklāt videi draudzīgas ir ne tikai šādas dāvanas, bet arī to iepakojums, piemēram, dāvanas skaisti var iepakot otrreiz pārstrādātā papīrā vai avīzēs, virsū veidojot ar roku uzzīmētus rakstus un zīmējumus. Pēc dāvanu atsaiņošanas šāds ietinamais papīrs ir piemērots otrreizējai pārstrādei, tātad kļūst par otrreizējo izejvielu jaunu papīra izstrādājumu tapšanai.

Dekorācijas

Noformējot telpu, iespējami dažādi rotājumi un dekorācijas, kas ne tikai ir videi draudzīgāki, proti, nesatur nepārstrādājamus, kaitīgus materiālus, bet arī ļoti labi un interesanti izskatās. No nevajadzīga un apdrukāta papīra var izveidot krāšņas virtenes telpu un egles rotāšanai, kā arī dažādus citus dekorācijas elementus. Lietojot materiālus atkārtoti, iespējams pagarināt to mūžu, neradīt lieku atkritumu apjomu, kā arī ietaupīt resursus.

Svētku ietvaros radušies atkritumi

Svinot svētkos un rīkojot pasākumus, neizbēgami rodas atkritumi – dāvanu iesaiņojumi, izlietotie plastmasas trauki, vairs nelietojami rotājumi, ēdienu atliekas un citi. Svētu organizēšanas laikā ieteicams iepriekš sarūpēt atkritumu tvertnes sadzīves atkritumiem, plastmasas, papīra un kartona, kā arī stikla atkritumiem un novietot tos redzamās un ērti pieejamās vietās, lai svētku norises laikā atkritumi ne tikai nonāktu atkritumu tvertnēs, bet arī tiktu sašķiroti un būtu gatavi nodošanai otrreizējai pārstrādei pēc svētkiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas