Iemesli, kāpēc sportošana ziemā ir īpaši veselīga

0 komentāri
Iemesli, kāpēc sportošana ziemā ir īpaši veselīga
FOTO: LETA

Laikā, kad termometra stabiņš noslīdējis zemāk, apkārtni pārklājusi sniega un ledus kārta, tā vien gribas ieritināties siltā segā un pārlaist ziemu ar kūpošu tējas tasi sev līdzās. Lai arī cik vilinošs var šķist šis brīvā laika pavadīšanas veids, īstu baudu tas var dot tikai pēc kārtīgas izkustēšanās brīvā dabā.

Jo bargāki laikapstākļi, jo lielāku gandarījumu par paveikto saņem aktīvais sportotājs. Aukstā laikā cilvēkam ir lielāka iespēja gūt vēlamo rezultātu, jo tiek norūdīts ķermenis, sadedzināts lielāks kaloriju daudzums un aktīvāk izdalās endorfīns – tā saucamais laimes hormons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pie mūsu mainīgajiem laikapstākļiem ir jāizvēlas piemērotākais sporta veids attiecīgajai dienai, jāspēj novērtēt riski un piemeklēt atbilstošs apģērbs vai ekipējums. Ziemas sporta cienītāji ir kā fiziski, tā arī garīgi spēcīgākas personības, jo tiem šķēršļi ir domāti nevis attaisnojumu meklēšanai, bet izaicinājumu pārvarēšanai.

Slēpošana – ziemas karaliene – ļoti labs sirds asinsvadu treniņš, kā arī efektīvākais visa organisma noslogošanas veids, kas maksimāli trenē ķermeņa fiziskās un aerobās spējas. Šim sporta veidam nepieciešama sniegota daba vai speciāli sagatavotas slēpošanas trases ar mākslīgo sniegu.

Ja sniegu sagaidīt nav izdevies, atstājiet slēpes un dodieties pastaigā ar nūjām. Tam būs nepieciešama taka, kuru neklāj ledus kārta, jo iešana pa ledu ar nūjām var kaitēt lielā ķermeņa saspringuma dēļ, kas rodas, izjūtot bailes nokrist. Ja ir ledus, ņemiet slidas un izbaudiet viegluma sajūtu, trenējot dziļo muskulatūru, līdzsvara turēšanas brīdī.

Ja dzīvojat kādas nogāzes tuvumā, labs brīvā laika pavadīšanas veids ir braukšana ar kamaniņām. Jā, arī tas ir sports! Lai nobrauktu no kalna, kamanas vispirms ir jāizvelk tajā. Tas ir labs treniņš, kurā darbs mijas ar atpūtu.

Tomēr, ja gadījies sezonu aizvadīt bez ledus un sniega, neaizmirstiet par sporta veidiem, ar kuriem var nodarboties cauru gadu – skriešanu vai riteņbraukšanu. Nesēdiet mājās, tās nekur nepazudīs! Savukārt ziemas, cik nu tās spēj mūs iepriecināt, var beigties pat lāgā nesākušās. Noteikti iesaistiet savās sporta aktivitātēs arī citus, jo prieks ir divtik lielāks, ja to dala ar apkārtējiem!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas