Iedzīvotājiem visbīstamākās ir mežacūkas, kuras var kļūt agresīvas un pārnēsāt slimības

0 komentāri

Rīgā mežu zvēru kļūst aizvien vairāk. Iedzīvotāji pēdējā laikā ziņo ne tikai par redzētām mežacūkām un lapsām, tagad pilsētā parādījušies arī aļņi.

Galvaspilsētas domē ir izveidota īpaša komisija, kas spriedīs, ko darīt ar sirojošiem meža zvēriem. Taču, kamēr domnieki tikai spriež un veido komisijas, biologiem jau ir ieteikumi, kā samazināt mežacūku skaitu Rīgā.

Rīgas pašvaldības policija joprojām saņem regulārus iedzīvotāju zvanus par novērotiem meža zvēriem Rīgā. Mežacūkas manītas Juglā, Meža kapos un pat pie Brīvības pieminekļa. Nule kā iedzīvotāji ziņojuši par agresīvi noskaņotiem aļņiem Daugavgrīvā. Lai spriestu, kā ierobežot zvēru populāciju pilsētvidē, domē ir izveidota medību koordinācijas komisija.

Par komisijas vadītāju ir iecelts pilsētas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs. Un tas pamudinājis domes opozīcijai veltīt ironiskas piezīmes Ušakovam. Proti, pilsētas mērs labprāt dalās ar informāciju par mežacūkām un aļņiem sociālajos tīklos, taču, tiklīdz jāatrod risinājums, atbildība tiek uzvelta citiem.

Tikmēr biologi norāda, ka meža zvēri pilsētvidē nav nekas ārkārtējs.

Biologs Jānis Ozoliņš, ka iedzīvotājiem visbīstamākās ir mežacūkas, kuras var kļūt agresīvas un pārnēsāt dažādas slimības. Vispirms vajadzētu apzināt vietas, kur tās pilsētvidē pulcējas, un tad piebarot.

Iepriekš izskanējuši vairāki minējumi, kāpēc pēdējā laikā Rīgā ir tik daudz meža zvēru. Rīgas vicemērs Andris Ameriks pat aizdomājies, ka pie vainas ir NATO karavīri. Lielgabalu zalvju troksnis Ādažu poligonā pārbiedē meža iemītniekus, un tie mūk uz Rīgu. Biologi gan tam nepiekrīt, norādot, ka mežacūku populācija Rīgas apkārtnē kļuvusi pārāk liela.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas