Iedzīvotāji turpina nesteidzīgi pret eiro apmainīt latu monētas

0 komentāri

Lai gan pagājis jau teju gads kopš eiro ieviešanas, ik dienu Latvijas Bankā iedzīvotāji turpina nesteidzīgi pret eiro apmainīt latu monētas un arī pa kādai banknotei. Tomēr situācija monētu statistikā kopš gada vidus gandrīz nav mainījusies – joprojām “kaut kur” ir nepilnas 800 tonnas neapmainītu santīmu un latu monētu. 

Tūlīt jau būs apaļš gads, kad Latvijā ieviests eiro. Tomēr vēl šajās novembra dienās Latvijas Bankas centrālajās kasēs ik pa brīdim kāds cilvēks iegriežas apmainīt latus pret eiro.

Latvijas Bankā saka, ka latu apmaiņa pret eiro notiek teju ik dienu.

”Es varu jums pilnīgi droši apgalvot, summas, protams, ir atšķirīgas, ja, bet mēs arī novērojam, ka principā gandrīz katru dienu man ir informācija, ka tiek mainītas arī 500 latu banknotes, un mēs šo te, šos te darījumus monitorējam mazliet, bet katru dienu ir cilvēki, gan monētas, gan lati, neteiktu, ka tās ir lielas summas, bet pa mazām kripatiņām šī nauda tiek mainīta, visu laiku parādās ziņas, ka kāds ir atradis mēteļa kabatā atrod, tagad ziema sākās, varbūt kāds no pagājušās ziemas kāds apģērba gabals vilkts ārā,” stāsta Latvijas Bankas valdes loceklis Jānis Blūms.

Līdz šim apmainīts absolūtais vairākums latu. No visām banknotēm līdz novembra sākumam apmainīti  94% lata banknošu.

Neapmainītas palikušas galvenokārt savulaik populārākās piecu un 20 latu banknotes, kas, visticamāk, atstātas kā suvenīri. Cita aina paveras ar monētām – tā kā divas trešdaļas no tām veidoja 1 un 2 santīmu monētas, apmainīti joprojām vien 37%.

Tā ir tikai procenta atšķirība no situācijas gada vidū. Tātad kaut kur pazudušas, atstātas vai mētājas nepilnas 800 tonnas monētu, ko varētu ietilpināt 11 vilciena vagonos. Jāatgādina, ka latus pret eiro varēs Latvijas Bankā samainīt mūžīgi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas