Iedzīvotāji neredz ieguvumus no Rail Baltica projekta

0 komentāri

Ķekavas pašvaldība ir gatava atbalstīt Rail Baltica projektu valsts mērogā, jo tas varētu būt ieguldījums kopējā valsts attīstībā, tomēr ieguvumu sev Ķekavas novada iedzīvotāji projekta īstenošanas rezultātā neredz, informēja Ķekavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un konsultatīvā atbalsta daļas vadītāja Vineta Bērziņa.

Bērziņa informēja, ka no iedzīvotājiem vērojama liela atsaucība dalībai sabiedriskajā apspriešanā par dzelzceļa trasi Rail Baltica – uz sanāksmi šodien bija ieradušies ap 200 cilvēku, un tas ir visapmeklētākais pasākums novadā pēdējā laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bērziņa skaidroja, ka jau iepriekš Ķekavas iedzīvotāji pauduši bažas par dzelzceļa trases tiešo tuvumu dzīvojamām mājām, nākotnē paredzamo troksni un vides piesārņojumu, kā arī satraukumu par kravu bīstamību. Tāpat daudzi iedzīvotāji pauduši bažas par projekta negatīvo ietekmi uz Ķekavā ierasto lauku ainavu. Šādas sūdzības no novada iedzīvotājiem saņemtas pērnā gada nogalē pašvaldības rīkotajā sabiedriskajā apspriešanā par Rail Baltica projektu, ko apmeklēja vairāk nekā 260 cilvēku.

Kā ziņots, šodien Ķekavā notiek sākotnējās sabiedriskās apspriešanas par dzelzceļa trasi Rail Baltica sanāksme.

Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetrus jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šī projekta izmaksām. 2015.gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020.gada.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas