Iedzīvotāji neņem vērā aizliegumu smēķēt uz balkona; pārkāpējus aicina bildēt un filmēt

13 komentāri

Daudzi cilvēki Latvijā smēķē, daudziem citiem viņu smēķēšana traucē. Pīpētāji ik pa laikam atkal un atkal tiek ierobežoti, un nu jau kopš pērnā gada rudens nedrīkst smēķēt arī uz balkoniem.

”Mans nams – mana pils! Kur gribu, tur smēķēju,” tas tā tik tiešām ir, ja vien nedzīvojat daudzdzīvokļu mājā. Ja jūs uz balkona ar cigareti rokās jūtaties lieliski, tad tuvākie kaimiņi tajā laikā, ļoti iespējams, velta jums daudz nesmuku izteicienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Antons ir viens no šādiem cilvēkiem – viņam apkārt dzīvo vairāki smēķējoši kaimiņi, kas viņam sagādā ne mazums neērtību.

”Man ir vairāki smēķējoši kaimiņi. Kaimiņiene, kura atrodas stāvu zemāk zem manas guļamistabas, un kaimiņiene arī zemākā stāvā pa kreisi no mana dzīvokļa. Viņa pīpē reti, esmu redzējis tikai vienu reizi, ka pīpē pie loga, taču to tāpat var just. Es dzīvoju augšējā stāvā, un visi dūmi ceļas uz augšu. Nav svarīgi – no logiem vai pa ventilāciju. Arī tur viss ir savienots. Viss nāk pie manis un ļoti smird,” stāsta Antons.

Ar sievieti, kura smēķē uz balkona, Antons centies mierīgi aprunāties, taču šķiet, ka bez panākumiem.

”Es izliecos pa logu un paprasīju, vai viņa zina, ka likums neļauj pīpēt uz balkona. Viņa teica, ka zina un vairs tā nedarīs. Pāris dienas neko nejutu, taču pēc tam dūmi atkal parādījās. Līdz tam viņa vienkārši smēķēja uz balkona, tagad pieiet pie balkona durvīm, izstiepj pa tām roku un uzskata, ka ir dzīvoklī,” piebilst vīrietis.

Antons nofotografējis savu kaimiņieni un ielicis foto internetā. Pēc tam sola vērsties policijā. Ar šīs problēmas risināšanu nodarbojas pašvaldības policija. Kopš pērnā gada 29. novembra par to var sodīt.

Sods par šādu pārkāpumu nav liels – līdz 10 eiro. Protams, sūdzībai ir jābūt pamatotai. Ja kāds pīpē pirmajā stāvā, tad diez vai izdosies pierādīt, ka devītā stāva iedzīvotājiem šie dūmi traucē.

Ja cilvēks, kurš apsūdzēts gaisa bojāšanā, durvis neatver, tas nenozīmē, ka policisti viņu neatradīs kādā citā veidā. Paziņot par kaimiņu smēķētāju uz balkona var, gan sazinoties ar pašvaldības policiju telefoniski, gan pašvaldības policijas aplikācijā. To darot, vēlams nodrošināties ar pierādījumiem – foto vai video.

13 komentāri

TOP komentāri

 • .
  +5

  .

  A to ka kāds bojā manam bērnam plaušas pīpējot, kad visi dūmi nāk bērna istabā ir normāli? Ej dillēs ar savām privātuma robežām.

  02.08.2015 18:46

 • Vizbulite
  +3

  Vizbulite

  Un, ja vasarā dzīvoklī +30 grādi, tad pie aizvērta loga jāsēž, lai kaimiņš var mierīgi turēt logu vaļā un smēķēt? Un ko tad darīt, ja dūmi nāk pa ventilāciju iekšā? Kapēc smēķētāji par to neaizdomājas. Bojāt savu veselību ir katra paša brīva izvēle, bet nav tāpēc jābojā arī citiem.

  07.07.2016 18:16

 • Kaimiņiene
  +3

  Kaimiņiene

  Jā, esmu līdzīgā situācijā, kā Antons, tieši zem mūsu un blakus pa kreisi dzīvokļos uz balkona, vai pa logu izbāzta cigarete liecina, kas manā dzīvoklī maitā gaisu, turklāt vienā dzīvoklī dzīvo arī divi mazi bērniņi. Esmu aizrādījusi kaimiņiem, mierīgā tonī skaidrojot, ka man tas nepatīk, traucē. Apakšējais dzīvoklis labojās, paldies viņiem, bet blakus dzīvokļa balkonā nu jau kūpina divatā - māte ar tēvu. Un bērniņi turpat pa balkonu pa vidu maisās.... elpo to draņķi kopā ar mani. Divi aktīvie pret 5 pasīvajiem, laikam ar būs jādodas pēc palīdzības pašvaldības policijā.

  19.06.2015 00:11

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas