Iedzīvotāji kūtri izmantojuši iespēju elektrību iegādāties no citiem tirgotājiem

0 komentāri

Pagājis pirmais gads kopš elektrības tirgus atvēršanas mājsaimniecībām. Lai gan elektrību var pirkt no vairākiem tirgotājiem, iedzīvotāji šo iespēju izmantojuši ļoti kūtri. Bet tie, kuri pamēģinājuši ko jaunu, ir spējuši pamatīgi ietaupīt. 

Visu pirmo gadu konkurencei atvērtajā elektrības tirgū Miks palika pie sākotnēji nomainītā tirgotāja, un pirka elektrību par biržas cenu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sākumā raizes sagādāja neziņa, bet tad viss iegājies. Ielāgoti principi, ka cenas pa dienu ir augstākas, bet vēlā vakarā un naktī elektrība ir lēta, tad arī Mika ģimene slēdza elektriskās ierīces un mazgāja drēbes vai traukus.

Ja sākumā likās, ka gads bijis mierīgs un nekas nav mainījies, tomēr, nedaudz parēķinot, rezultāti Miku šokēja: sanāca, ka ģimene faktiski vienu mēnesi elektrību lietojusi par velti.

Tādu kā Miks, kas mainīja elektrības lietotāju, Latvijā bijis ļoti maz. Latvenergo var plati smaidīt, jo absolūti lielākā daļa klientu – virs 750 tūkstošiem – joprojām palikuši pie kādreizējā monopoluzņēmuma. Pēc Latvenergo datiem, vien 10 tūkstoši klientu pārgājuši pie cita elektrības tirgotāja.

Elektrības tirgotājs 220 Energia savukārt uzskata, ka mājsaimniecības pirmajā gadā nav pienācīgi izmantojušas iespējas, ko dod atvērtais elektrības tirgus. Bet, ņemot vērā cilvēku pasivitāti, 220 Enerģija ar nedaudz virs 2000 klientu, ir apmierināti.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas