Hidroelektrostaciju dēļ zivju nārsts ir apdraudēts, tāpēc tiek rīkotas īpašas ligzdas

0 komentāri

Daugavā un citās upēs sācies zivju nārsts. Taču hidroelektrostacijas un to dēļ svārstīgais ūdens līmenis traucē veiksmīgam nārstam un tātad zivju populācijai. Tāpēc Daugavā tiek ne tikai palaisti zivju mazuļi, bet arī tāda lieta kā mākslīgas zivju nārsta ligzdas.

Ātrā solī biedrības Mēs zivīm vadītājs Ivars Dubra dodas pie savas motorlaivas, lai apskatītu, kas notiek mākslīgajās zivju ligzdās. Tās tika ievietotas pirms 10 dienām Daugavā pie Kaibalas un Ikšķiles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katra ligzda ar auklu ir piestiprināta pie plastmasas pudeles, kas peld ūdenim pa virsu, un tādēļ ligzdu uzreiz ir viegli pamanīt.

Biedrība Mēs zivīm un Latvenergo mākslīgo nārsta ligzdu izvietošanu ūdenskrātuvē veic jau septīto gadu.

Atbilstoši speciālistu aprēķiniem 400 ieliktajās ligzdās kopā ir aptuveni 20 miljoni ikru. Ja no tiem 5 līdz 10% no tiem attīstījušos zivtiņu izdzīvo, tas ir labs Daugavas zivju krājumu papildinājums. Mākslīgās nārsta ligzdas ir piemērotas Daugavai raksturīgajām zivju sugām – raudām un brekšiem.

Dabā ir novērots, ka raudu nārsta laiks ir kļavu ziedēšanas laikā, bet brekši nārstošanai izvēlas ievu ziedēšanas laiku. Starp citu, mākslīgajās ligzdās mēdz nārstot arī līdakas, līņi un asari.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas