Haoss Gaiļezerā! Slimnīcu nav iespējams sazvanīt, sūdzas iedzīvotāji

0 komentāri

Arvien nerimst kaislības par valsts apmaksāto veselības pakalpojumu pieejamību. Vakar Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā veidojās milzu rindas, lai pierakstītos vizītei pie ārsta. Pretēji amatpersonu apgalvojumiem, ka visi pierakstu ir dabūjuši, daži pacienti sūdzas, ka ar slimnīcu vispār nav spējuši sazināties.

Uz tālruņa zvaniem neatbild

Pēc vakardienas haosa amatpersonas apgalvoja, ka visi gribētāji pie ārsta ir tikuši. Tomēr pacienti apgalvo pretējo. Pierīgas iedzīvotājai Inesei vakar tā arī neizdevās sazvanīt Austrumu slimnīcu, lai savu ar vēzi slimo tēvu pierakstītu uz konsultāciju pie daktera.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa zvanījusi 148 reizes, bet numurs visu laiku bijis aizņemts.

”Tas ir ārprāts. Visi cilvēki uz Rīgu nevar aizbraukt un, ja vēl uz telefona zvaniem neatbild! Par maksu gan – kaut vai tūlīt var tikt pie daktera,” savu sašutumu neslēpa Inese.

Inese palūgusi radiniekiem pierakstīt tēvu uz konsultācijām e-vidē. Taču pozitīva atbilde no slimnīcas joprojām neesot saņemta.

Ministrija vaino Gaiļezera vadību

Austrumu slimnīcas vadība šorīt izsaukta uz pārrunām Veselības ministrijā. Ministrijas amatpersonas uzskata, ka vakardienas rindu haosā atbildība ir jāuzņemas slimnīcas vadībai. Pirmā kļūda bijusi jau februāra sākumā, kad rinda uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem atvērta tikai uz vienu mēnesi un kvotas izķertas stundas laikā. Cilvēki satraukušies, ka šāda situācija varētu atkārtoties.

Tikmēr slimnīca pārmetumus noraida. Februāra sākumā ārstniecības iestāde vēl nebija saņēmusi valsts pasūtījumu un nebija skaidrs, cik lielā apmērā un kādus pakalpojumus par valsts naudu šogad drīkst sniegt.  Pagaidām ne vienai, ne otrai pusei nav detalizēta plāna, kā nākotnē izvairīties no pierakstu haosa.

Rindas jāorganizē citādāk

Tikmēr Veselības aprūpes darba devēju asociācijā ir priekšlikumi, kā situāciju varētu normalizēt. Austrumu slimnīcā, kas ir lielākā daudzprofilu medicīnas iestāde valstī, vajadzētu pierakstus uz pakalpojumiem atvērt pakāpeniski.

”Vienu nedēļu pierakstīt uz vienu izmeklējumu, nākamā uz citu. Nevis kā tagad, kad vienā dienā pieraksta uz visiem valsts apmaksātiem pakalpojumiem,” uzskata asociācijas vadītājs Māris Rēvalds.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas