Gudrona dīķa sakopšanai prasa vēl 11 miljonus eiro

0 komentāri

Kārtējais izmaksu pieaugums piemeklējis vērienīgo vides sakopšanas projektu – gudrona dīķa sanāciju. Latvijas piesārņotākā vieta esot izrādījusies vēl piesārņotāka, nekā rēķinājuši eksperti. Tādēļ darbu pabeigšanai vajadzēs vēl 11 miljonus eiro – tā skaidro būvnieki. Tikmēr Valsts vides dienests atcērt – papildu līdzekļu nebūs, būvniekiem jātiek galā ar to naudu, kas jau piešķirta.

Gudronu dīķa sanācijas jeb sakopšanas projekts jau pamanījies iemantot nelāgu slavu, jo pagājušogad tā plānotās izmaksas jau pieauga par aptuveni 14 miljoniem eiro. Tagad darbu veicējs Skonto būve papildus naudu prasa atkal. Uzņēmums skaidro, ka slēdzot līgumu par dīķa attīrīšanu tajā norādīts, ka būs jātīra 30 000 tonnu piesārņojošo vielu. Bet, veicot darbus, atklājies, ka patiesībā dīķī ir uz pusi vairāk – 44 000 tonnu gudrona. Tādēļ arī atkal nepieciešami papildus līdzekļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr Valsts vides dienesta nostāja šobrīd ir nepielūdzama – jāiztiek ar to naudu, kas jau piešķirta. Par spīti publiski izskanējušajai informācijai nekādus oficiāls aprēķinus, kas Skonto būves apgalvojumus apliecinātu, dienests joprojām neesot saņēmis.

Šobrīd līgumā paredzēts, ka dīķis būs izsmelts jau maija beigās, tomēr Skonto būve norāda, ka šis mērķis tik ātri netiks sasniegts.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas