Gripas epidēmija turpinās! Nedēļas nogalē slimnīcā nogādāti 25 pacienti

0 komentāri

Infektoloģijas centra ārstus nepatīkami pārsteigusi negaidīti ilgā gripas epidēmija, kas turpinās jau otro mēnesi. Tagad A grupas vīrusa izplatībai pievienojies arī B grupas vīruss, kas ir ļoti bīstams. Nedēļas nogalē vien Infektoloģijas centrā nogādāti 25 gripas slimnieki, kas vērtējams kā liels skaits.

Lai gan arvien straujāk valstī ienāk pavasaris, dienas kļūst siltākas un gaišākas, savu uzvaras gājienu turpina bīstamais gripas vīruss. Latvijas Infektoloģijas centra mediķiem darba pilnas rokas – pēdējo dienu laikā pie viņiem nogādāts liels gripas slimnieku skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No gripas šogad miruši jau vismaz 46 cilvēki. Tie bijuši vecumā no 33 līdz 95 gadiem. Visiem bija viena vai vairākas hroniskas saslimšanas – sirds kaites, diabēts, vēzis, kā arī citi riska faktori, tostarp grūtniecība.

Neviens no mirušajiem pacientiem, par kuriem noskaidrots vakcinācijas statuss, nebija vakcinēts pret gripu.

Gripas vīrusu daļiņas nonāk cilvēka elpceļos un pēc tam elpceļu šūnās un no tām tālāk izplatās pa visu organismu, bojājot kapilāro tīklu visos orgānos. Gripas vīruss attīstās ļoti strauji – no vienas līdz četrām dienām, atkarībā no cilvēka imunitātes.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas