Glābēji brīdina atpūtniekus: vislielākajam riskam pakļauti bērni un cilvēki reibumā

0 komentāri

Oficiālajās peldvietās darbu sākuši arī glābēji, kas pirmdien, 16. maijā, paraugdemonstrējumos atgādināja par drošības pasākumiem uz ūdens. Glābēji atzīst, ka visvairāk uzmanības jāpievērš bērniem un cilvēkiem, kas ir apreibinošu vielu ietekmē.

Lai gan laikapstākļi pašlaik nav tie labākie un siltākie, peldsezona jau ir atklāta. Un tas nozīmē, ka katrā oficiālajā pludmalē dežurē glābēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lucavsalā LNT Ziņas sastop vientuļu peldētāju. Vīrietis visa gada garumā peldas regulāri, bet pat viņam ūdens šķiet pietiekami auksts. “Dzestrs ir, kādi 12 grādi, ilgstoši nevajag peldēt,” stāsta peldētājs Raits.

Nepieredzējušiem peldētājiem glābēji neiesaka līst ūdenī, ja tā temperatūra ir zem +18 grādiem.

Lai gan peldētāju šobrīd nav daudz, vairākās oficiālajās peldvietās glābēji jau uzsākuši dežūras, arī astoņās Rīgas pašvaldības oficiālajās peldvietās. Pirmdien paraugdemonstrējumos glābēji arī atgādināja, kā uzvesties ūdenī, kā arī kā sniegt palīdzību, ja peldēšanās laikā notiek kāds negadījums.

“Uzvilku peldpleznas, lai ātrāk var nokļūt līdz cietušajam. Satvēru viņu pārvietošanās tvērienā, personu nogādāju krastā. Lai pārbaudītu, kādā stāvoklī ir persona,” par savām darbībām stāsta glābējs Endijs Bikovičs.

Izspēlēta tika situācija, kad cilvēks paliek bez samaņas, un tas esot smags gadījums. Glābēju pieredze liecina par to, ka vislielākajam riskam uz ūdens ir pakļauti bērni un cilvēki alkohola reibumā.

“Nereti vecāki nav padomājuši par savu bērnu drošību. Vai nu nav aprīkoti, vai nu neuzmana. Bērni ir pats riskantākais, jo liela daļa nemāk peldēt. Un otra daļa – tie ir alkohola vai kādu citu apreibinošu vielu lietotāji. Un tad viņi vienkārši sevi vairāk nekontrolē,” teic Bikovičs.

Kamēr peldētgribētāju nav daudz, glābēji dežurē tikai 12 stundas diennaktī. Pēc tam viņi strādās diennakts režīmā.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass stāsta: “Resursu racionālas izmantošanas nolūkā šādos laikapstākļos mēs pilnībā nenodrošinām glābšanas funkciju. Jo mēs redzam, ka šeit, izņemot mūs un jūs, neviena nav.”

Neskatoties uz brīdinājumiem, katru gadu Latvijas ūdenstilpnēs slīkst cilvēki. Pārsvarā tas notiek neoficiālajās peldvietās.

Video

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas