Ģimenes ārstus neapmierina premjera attieksme un nepietiekamais finansējums

0 komentāri

Mediķi, kuri rūpējas par Latvijas iedzīvotāju veselību un sniedz viņiem primāro veselības aprūpi – ģimenes ārsti -, ir sašutuši un gatavojas protesta akcijām.

Uz šādu rīcību ģimenes ārstus esot pamudinājis līdzekļu trūkums, Veselības ministrijas neieklausīšanās ģimenes ārstos, kā arī Ministru prezidenta Māra Kučinska vienaldzība par notiekošo veselības nozarē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Premjers esot aicināts uz tikšanos, lai risinātu prioritāros jautājumus veselības aprūpē, taču atteicies.

Savukārt veselības ministrs Guntis Belēvičs nerisinot jautājumus par atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, kā arī par e-veselības ieviešanu. Tas viss saniknojis ģimenes ārstus tiktāl, ka viņi gatavi protesta akcijām, cerot uz ļoti būtisku finansējuma palielinājumu.

Mediķu arodbiedrība par jebkādu mediķu akciju rīkošanu pagaidām gan vēl nav informēta, tomēr atzīst, ka šāds solis, visticamāk, vērsts nevis pret Veselības ministriju, bet gan vairāk pret valdību un līdzekļu trūkumu nozarē.

Ģimenes ārsti šodien asociācijas valdes sēdē nolēma rīkot tādas protesta akcijas, kas radītu diskomforta sajūtu valdībai, bet neradītu problēmas sabiedrībai.

Ģimenes ārstu prakses vietās tikšot izvietoti veselības ministra un premjera tālruņi, pa kuriem pacienti tikšot aicināti zvanīt, ja kāds no pakalpojumiem nebūs pieejams, bet kādā no maija otrdienām pie valdības ēkas, kad tur notiek Ministru kabineta sēdes, tikšot organizēts protesta mītiņš.

Tomēr pārliecība vai šādas ģimenes ārstu aktivitātes dos rezultātu, nav. Daļa ģimenes ārstu atbalstītu protesta akcijas, lai palielinātu veselības aprūpes budžetu, savukārt pārējie jautājumi būtu risināmi sarunu ceļā, ko lauku ģimenes ārsti veiksmīgi darot, piemēram, parakstot asociācijas līgumu.

Nākamnedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā Jūrmalas rezidencē uzņems veselības ministru Gunti Belēviču, lai uzklausītu viņa redzējumu par veselības nozarē paveiktajiem un iecerētajiem darbiem.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas