Naudiņam nevar dot pielaidi valsts noslēpumam, uzskata arī ģenerālprokurors

0 komentāri

Arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) nav piešķirama pielaide valsts noslēpumam.

R. Naudiņš pavēstīja, ka saņēmis vēstuli no Ģenerālprokuratūras, kurā noraidīta R. Naudiņa sūdzība par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu nepiešķirt viņam pielaidi valsts noslēpumam.

Ņemot vērā lielo 12. Saeimas vēlēšanās saņemto plusiņu skaitu, Naudiņš uzskata par nepieciešamu turpināt darbu parlamentā.

Jau ziņots, ka SAB nolēma arī R. Naudiņam nepiešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Likumā par valsts noslēpumu minēti septiņi argumenti, kāpēc pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem personai tiek liegta.

Pielaide nepienākas arī personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Tieši šī norma bija minēta nu jau demisionējušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) adresētajā SAB vēstulē. Arī viņai birojs atteica izsniegt pielaidi valsts noslēpumam. Broka gan meklēja taisnību pie Kalnmeiera, taču tas sūdzību noraidīja.

Līdz ar to Naudiņš ir kļuvis par otro nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ministru, kuram SAB atteicies piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Tikmēr SAB 10. septembrī saņēma nepieciešamo dokumentāciju, lai sāktu tieslietu ministra Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) pārbaudes procedūru un lemtu par pieejas valsts noslēpuma objektiem izsniegšanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas