Ģenerālprokurora amatam atkārtoti izvirzīts Ēriks Kalnmeiers

0 komentāri

Konkurence uz ģenerālprokurora amatu izrādījusies vien formāla. Augstākās tiesas priekšsēdētājs prokuratūras augstākajam amatam šodien nominējis līdzšinējo iestādes priekšnieku Ēriku Kalnmeieru. Par viņu labs iespaids radies Saeimas juridiskajai komisijai, kas paredz arī pārējo parlamentāriešu atbalstu Kalnmeiera kandidatūrai.

Ēriks Kalnmeiers šodien bija labā garastāvoklī. Savas izredzes atkārtoti tikt ievēlētam augstajā amatā viņš vērtē bez jebkāda satraukuma. Pat ja politiķi Kalnmeiera kandidatūru neatbalstīs, bez iztikas līdzekļiem viņš nepaliks.

Kā svarīgākos darbus nākotnē Kalnmeiers nosauc prokuratūras materiāli tehniskās bāzes sakārtošanu – savest kārtībā ēkas Rīgā, Ventspilī, Ogrē, ieviest modernākas datortehnoloģijas un garantēt normālus darba apstākļus prokuroriem. Uz jautājumu, vai pie prokuratūras grožiem nevajadzētu stāties jaunākam un enerģiskākam cilvēkam, Kalnemiers atbild izvairīgi.

Lai arī prokurori ir pārmetuši Kalnmeieram intereses un atbalsta trūkumu sarežģītu lietu izmeklēšanā, Saeimā par Kalnmeiera kandidatūru ir, lielākoties, pozitīvs novērtējums. Ģenerālprokurors pirmā termiņa laikā centies no politiskajām intrigām maksimāli izvairīties, un nevienam politiskajam spēkam uz varžacīm tā pamatīgi nav uzkāpis.

Savu kandidatūru ģenerālprokurora amatam bija izvirzījis arī Lemberga krimināllietas prokurors Jānis Ilsteris, kurš solīja krietni radikālākas metodes, kā uzlabot prokuratūras darbu, piemēram, izveidot iekšējās drošības biroju. Pēc pārrunām ar abiem kandidātiem Bičkovičs gan izvēlējās par labu rāmajam Kalnmeieram.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas