Gāzes tirgu plāno atvērt jau pēc diviem gadiem

0 komentāri

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz Latvijā atvērt dabasgāzes tirgu. Paredzēts, ka dabasgāzes tirgus pilnībā visiem lietotājiem tiks atvērts 2017. gada 3. aprīlī.

Šajā pašā datumā Latvijas Gāzei ir pienākums izveidot divus juridiski neatkarīgus uzņēmumus – vienam jāpilda pārvades un uzglabāšanas pienākumi, bet otram – sadales un tirgotāja funkcijas.

Savukārt līdz 2017. gada beigām pārvades un uzglabāšana sistēmas operatoram jābūt pilnībā nodalītam no Latvijas Gāzes akcionāriem.

Likumprojekts šodien guva vienbalsīgu parlamentāriešu atbalstu, taču debatēs tam tika veltīta arī kritika. Tas vedina domāt, ka turpmākā likuma grozījumu skatīšana varētu nebūt tik raita.

Pašlaik Latvijas dabasgāzes tirgū darbojas viens uzņēmums – Latvijas Gāze, kas nodrošina visas funkcijas – dabasgāzes iepirkšanu, uzglabāšanu, pārvadi, sadali un tirdzniecību. Turklāt Latvijai patlaban ir tikai viens dabasgāzes piegādātājs – Krievija.

Lai grozījumi stātos spēkā, Saeimai tie jāpieņem vēl otrajā un trešajā lasījumā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas