Galvenās problēmas demokrātijas attīstībā – sociālā nevienlīdzība un lielais nepilsoņu skaits

0 komentāri

Gandrīz 20 dažādu jomu eksperti pabeiguši darbu pie otra Latvijas demokrātijas audita pētījuma. Tajā novērtēts paveiktais desmit gados kopš Latvijas pievienošanas Eiropas Savienībai (ES). Lai arī valsts pārvaldē šajā laika kļuvusi ievērojami atvērtāka, joprojām valda liela neuzticība varai. Savukārt kā galvenās problēmas demokrātijas attīstībai šodien Saeima prezentētajā pētījumā tiek  minētas sociālā nevienlīdzība un lielais nepilsoņu skaits.

Vērtējot demokrātijas attīstību pēdējā desmitgadē, pētnieki kā tālredzīgāko lēmumu nosauc pievienošanos ES un NATO.

Šo organizāciju priekšrocības pret ārējiem apdraudējumiem, tā pa īstam varam novērtēt tikai šobrīd – redzot notikumos Ukrainā. Zem Eiropas zila karoga daudz caurspīdīgāka kļuvusi arī valsts pārvalde.

Mazāk birokrātijas gan automātiski nenozīmējot iedzīvotāju uzticību valsts varai. Saeimas un valdības reitingi desmit gados samazinājušies. Tāpat liels trūkums  jaunajai demokrātijai ir joprojām lielais nepilsoņu skaits.

Lai arī  kāds varētu priecāties par šādu izvēli, kā liecina Ukrainas notikumi, tas ir tiešs valsts drošības apdraudējums. Tāpat liela problēma – nesamērīgi liela sociālā nevienlīdzība, līdz ar to modernizācijas augļus pilnā mēra bauda neliela sabiedrības daļa. Tam bija spiesti piekrist arī deputāti.

Vairāk skaties pievienotajā video.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas