Galvaspilsētas dobēs šogad iestādīs 68 214 ziedu

0 komentāri

Parku apsaimniekotāji Rīgā sākuši gatavoties pavasarim un gaidāmajai ziedu stādīšanai parku puķudobēs. Vietējie ziedu audzētāji atzīst, ka arvien biežāk pircēji dod priekšroku Latvijā audzētiem puķu stādiem, nevis izvēlas ievestos. 

Bulduru dārzkopības vidusskolas mācību siltumnīcā topošie dārznieki kopumā 1800 kvadrātmetru platībā jau kopš augusta audzē pirmās pavasara puķes Rīgas un Jūrmalas kafejnīcām, restorāniem un viesnīcām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau trešo pavasari jaunajā siltumnīcā Bulduru dārzkopības vidusskolā mēģina apvienot praktisko un lietderīgo. Mācību iestādei izveidojies pastāvīgais klientu loks, un pasūtījumi katru gadu tiek saņemti jau novembra beigās, tomēr klientu vēlmes un apmēri šogad nav būtiski mainījušies.

”Mēs cenšamies paši savas intereses pēc katru gadu ieviest jaunas šķirnes, lai redzētu, kā tās uzvedas, un līdz ar to mums tiešām katru gadu ir kaut kas jauns. Ļoti daudz mēs eksperimentējam ar pelargonijām,” norāda Bulduru dārzkopības vidusskolas siltumnīcu vadītāja Ilze Briģe.

Tiklīdz gaisa temperatūra jau stabili būs virs 8 grādiem, kafejnīcu un viesnīcu terasēs un dobēs parādīsies pirmās atraitnītes. Galvaspilsētas teritorijās, kuras ir pašvaldības pārziņā, šogad plānots iestādīt 68 214 ziedu, kas ir gandrīz par tūkstoti vairāk nekā pērn. Būtiski tas tēriņus nepalielināšot, neesot pārkāpts arī iepirkuma slieksnis – 42 tūkstoši eiro.

Maija vidū sāksies otrais stādīšanas vilnis – pavasara ziedus palēnām nomainīs vasaras puķes. Turklāt šogad dobju galvaspilsētā būšot vairāk, jo pēc rekonstrukcijas būs atkal atvērts Ziedoņdārzs, Grīziņkalna parks un Miera dārzs. Plānots, ka pirmie pavasara vēstneši tiks izstādīti Līvu laukumā, pie Dailes teātra un atsevišķās vāzēs Brīvības alejā.

Lai pilsētu apgādātu ar ziedu stādiem, Rīgas meži sakās izraudzījušies trīs vietējos audzētājus no Iecavas, Bauskas novada un Cēsīm. Arī Bulduru vidusskolā novērojuši, ka kopumā pašmāju audzētājiem darba kļūst arvien vairāk.

Tikmēr krāsu izvēlē attiecībā uz pavasara puķēm audzētāji secina, ka klientu vēlmes ir tikpat raibas, cik paši ziedi, savukārt no vasaras klāsta lielā cieņā ir ziedi sarkanā, rozā un baltā krāsā. Dārzniece novērojusi, ka oficiālākas iestādes pieturas pie klasiskām un pārbaudītām vērtībām, bet āra kafejnīcas dod priekšroku kombinēt visdažādākās krāsas un formas ziedus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas