Galvaspilsētā septiņas reizes samazinājies graustu skaits

0 komentāri

Kopš 2011. gada galvaspilsētā Rīgā graustu skaits ir sarucis septiņas reizes, liecina statistika.

Cīņā pret graustiem palīdzējušas izmaiņas likumā, kas paredz, ka graustu īpašniekiem jāmaksā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme, proti, tā sasniedz 3%. Tā ir spēkā kopš 2012. gada un statistika ir daiļrunīga – ja 2011. gadā tika sakārtoti 16 grausti, tad pērn šis skaits gandrīz septiņkāršojies. Līdzekļu apmērs, kas iekasēts no šīs paaugstinās likmes, sasniedzis pusmiljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Galvaspilsētā pašlaik reģistrēti gandrīz 400 grausti, un to īpašnieki bieži vien ļoti nelabprāt pieņem domu par objekta sakārtošanu vai nojaukšanu, jo tas nav lēts prieks.

Leonards Dubkevičs, RD Īpašuma departamenta būvuzraugs:

Lielākoties šo graustu īpašnieki iegādājušies ēkas par lētu naudu, un viņiem nav līdzekļu, lai īpašumus sakoptu. Tamdēļ tā sadarbība izvēršas par tādu mūžīgu solīšanu no īpašnieku puses. ”Mēs jau strādājam pie projekta, rītdien būs un tā tālāk” – šādas atbildes ļoti bieži nākas dzirdēt.

Savukārt, ja noplukušai mājai ir veikta pilnīga renovācija, kā, piemēram, namam, kas atrodas Dzirnavu ielā blakus Galerijai Rīga, tad īpašumam piecus gadus paredzēts nodokļu atvieglojums 75% apmērā.

Pavasarī Rīgas dome plāno veikt grozījumus, kas paredz arī ierobežot namīpašnieku iespējas ilgstoši slēpt būvi zem dekoratīvā pārsega – turpmāk pārsega izvietošanas maksimālais termiņš līdz ēkas fasādes rekonstrukcijai nevarēs pārsniegt trīs gadus.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas