Gaismas pils mazgāšana varētu ieilgt; izmaksas sasniegs teju 80 tūkstošus eiro

1 komentārs
Gaismas pils mazgāšana varētu ieilgt; izmaksas sasniegs teju 80 tūkstošus eiro
FOTO: LETA

Ņemot vērā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas specifiskos fasādes risinājumus un ģeometriskās īpašības, patlaban tiek testēta mazgāšanas līdzekļu iedarbība esošajos laikapstākļos, tāpēc precīzu ēkas fasādes mazgāšanas darbu pabeigšanas termiņu nav iespējams noteikt, informē pilnsabiedrības Nacionālā būvkompāniju apvienība (NBA) pārstāve Ilga Sokolova.

“Mazgāsim tiktāl, kamēr ēka būs nomazgāta – citādi darbu nemaz nav vērts veikt,” uz jautājumu, vai ar vienu mazgāšanas reizi LNB jaunajai ēkai pietiks, atbildēja Sokolova.

Viņa pastāstīja, ka ēkas mazgāšana sākusies vakar. Ēku esot iespējams tīrīt tikai tad, kad tam ir atbilstoši laikapstākļi. “Ēku nevaram tīrīt spēcīga lietus un sniegputeņa laikā. Darbu traucētu arī sals,” paskaidroja Sokolva.

Kā informēja Kultūras ministrijā (KM), ēkas tīrīšanas mērķis ir panākt maksimāli iespējamu fasādes tīrību, lai cieņpilni un reprezentabli varētu sākt Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Gaismas pils fasādes mazgāšanas izmaksas var sasniegt 80 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Summa būšot atkarīga no faktiskās putekļu un smoga radīto nosēdumu kārtas biezuma un laukuma, kas savukārt ietekmē speciālo mazgāšanas līdzekļu daudzuma nepieciešamību.

Sokolova pastāstīja, ka NBA jau vienreiz ēkas fasādi ir notīrījusi. Pirms ēkas fasādes nodošanas pasūtītājam tā tikusi attiecīgi sagatavota, tostarp notīrīta. Par atkārtotu ēkas mazgāšanu vienošanās noslēgta atsevišķi. NBA par saviem līdzekļiem veica logu mazgāšanu un spices stikla tīrīšanu arī šā gada vasarā.

KM paskaidroja, ka ministrija un NBA veiks fasādes mazgāšanas izmaksu sadali divās vienlīdzīgās daļās. Mazgāšana tiek finansēta no LNB projekta īstenošanai paredzētiem līdzekļiem. Turpmākā LNB ēkas ekspluatācijas laikā ēkas (fasādes) mazgāšanu veikšot bibliotēka pati no LNB ēkas uzturēšanai piešķirtajiem budžeta līdzekļiem. Bibliotēku paredzēts mazgāt vienu reizi gadā vai retāk. Vienas mazgāšanas izmaksas arī pēc LNB aprēķiniem ir aptuveni 80 000 eiro. LNB paredz, ka nākamreiz ēku tīrīs 2015.gada otrajā pusē.

Gaismas pils fasādes platība ir 15 300 kvadrātmetri.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Vilnis
    0

    Vilnis

    Varbūt esmu atpalicis no dzīves,bet pirmo reizi dzirdu,ka jāmazgā kāda ēka.Tad vajadzēja celt tādu,kam putekļi nelīp klāt.Izskatās,ka šī ēka Latvijai izmaksās stipri dārgi.

    11.12.2014 17:39

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas