Gaismas pilī neveic ne pamatlīdzekļu uzskaiti, ne inventarizācijas, secina Valsts kontrole

1 komentārs

”Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pienācīgi netiek veikta ne pamatlīdzekļu uzskaite, ne inventarizācijas. 2014. gads bija LNB jaunās ēkas Gaismas pils atklāšanas gads. Notika vērienīgas iegādes – gan mēbeles, gan plaukti, gan prožektori. Mēs konstatējām, ka materiālo vērtību iegādei izlietoti aptuveni 10 miljoni eiro, bet ir nopietnas bažas par šo iegādāto materiālo vērtību saglabāšanu,” pavēstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā turpinājuši palielināties valsts pārvaldē prettiesiski un ekonomiski nepamatoti veiktie avansa maksājumi, revīzijās par ministriju un citu valsts pārvaldes iestāžu 2014. gada pārskatu pareizību secinājusi Valsts kontrole (VK).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laikā, kad tiek runāts par budžeta konsolidāciju un līdzekļu trūkumu, ir virkne institūciju, kurām šo līdzekļu gada nogalē ir daudz, un tiek veikti nepamatoti avansa maksājumi, šodien žurnālistiem sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Ja 2012. gadā prettiesiski un ekonomiski nepamatoti avansa maksājumi bijuši 0,4 miljonu eiro apmērā, pēc gada to apmērs pieaudzis līdz 2,54 miljoniem eiro, savukārt pagājušajā gadā tie sasnieguši 2,76 miljonus eiro. Valsts kontrole uzskata, ka tas liecina par trūkumiem budžeta veidošanas procesā un budžeta īstermiņa plānošanas nepilnībām.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Buzis
    0

    Buzis

    Lūdzu, pilsoņi, nebūsim nu sīkumaini! :D

    20.08.2015 15:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas