FOTO: Zolitūdes traģēdijas tiesa pulcējusi vairāk nekā 200 cilvēku

0 komentāri

Ķīpsalas izstāžu zālē, kur parasti notiek mājdzīvnieku, automobiļu un tūrisma izstādes, šodien tiesa sāka skatīt Latvijas jaunāko laiku vēsturē asiņainākās nelaimes – Zolitūdes traģēdijas – lietu.

Latvijā nav tik lielas tiesas zāles, kas varētu uzņemt vairākus simtus lietā iesaistīto cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Likumsargi rūpīgi pārbauda somu saturu, tikmēr pamatīga drūzma veidojas pie galdiņiem, kur pēc alfabēta tiek reģistrēti sanākušie – kā bojāgājušo tuvinieki, tā advokāti, prokurori un citi iesaistītie.

Sēde notika otrajā stāvā, kur pulcējās ap 200 cilvēku. Tiesas sēdes sākums aizkavējās par teju vai stundu. Tikmēr savās vietās iekārtojās pretējo nometņu pārstāvji – trīs prokurori un 16 advokāti, kas pārstāv apsūdzēto intereses.

Nevienam pret sēdes filmēšanu iebildumu nebija, un tiesa ļāva notiekošo iemūžināt. Sēdes norisi pamatīgi apgrūtināja tas, ka katrs teikums tika pārtulkots krieviski, turklāt, nevis atskaņojot sinhronu tulkojumu austiņās, kā tas parasti notiek starptautiskās konferencēs, bet gan pārtraucot runātāju pusvārdā.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers iepriekš pauda bažas, tiesneši šodien, jau pirmajā sēdē, atteiksies izskatīt lielu, jeb juridiskā valodā sakot – atstatīsies, jo personīgi pazīst dažus no iesaistītajām personām. To savā runā uzsvēra arī tiesnesis, liekot noprast, ka labprāt izvairītos no šīs, Latvijā skaļākās lietas izskatīšanas, jo advokāts Zvejsalnieks esot viņa bijušais darba kolēģis, bet cietušais Mārcis Liors Skadmanis ir bijis viņa students.

Zvejsalnieks akcentēja, ka šī pazīšanās ir tikai formāla, un lietas izmeklēšanu nevarētu ietekmēt. Līdzīgu atbildi pauda arī Skadmaņa pārstāvis.

Tādējādi tiesa pašreizējā sastāvā turpinās skatīt šo lietu. Traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem atliek vien žēli nopūsties, jo tiesvedība būs gara un emocionāli smaga.

Par cietušajiem Zolitūdes traģēdijā atzītas 263 personas. Kopējais pieteikto kompensāciju apmērs ir lielākais Latvijas vēsturē – 155 miljoni eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas