FOTO: uzņemtās bēgļu ģimenes vēlas pēc iespējas ātrāk sākt strādāt Latvijā

0 komentāri

Pilsonības un migrācijas pārvalde piešķīrusi alternatīvo statusu pirmajām divām ģimenēm, kas februāra sākumā no Grieķijas tika pārvietotas uz Latviju.

Viena patvērumu saņēmusī ģimene ir no Sīrijas, tajā aug divi bērni. Bet otra ģimene ir no Eritrejas. Sīrieši vēl aizvien atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, taču abi eritrejieši jau atraduši citu dzīvesvietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc statusa iegūšanas Eritrejas pilsonis, kuram ir unikālas valodu zināšanas, ir pieņemts darbā Muceniekos, – viņa darba pienākumos ir atbalsta sniegšana centra darbiniekiem, palīdzot sazināties ar citiem patvēruma meklētājiem, kā arī mutvārdu un rakstveida tulkošana no tigriņu, arābu un amharu valodas.

Foto

Arī ģimene no Sīrijas ir gatava pēc iespējas ātrāk sākt strādāt, tiklīdz radīšoties šāda iespēja. Abas patvērumu ieguvušās ģimenes par prioritāti uzskatot latviešu valodas apgūšanu.

Alternatīvo statusu var piešķirt personai, ja ir pamats uzskatīt, ka šim cilvēkam tā mītnes zemē draud nāves sods, spīdzināšana, necilvēcīga vai pazemojoša izturēšanās vai sodīšana ārējo vai iekšējo bruņoto konfliktu gadījumā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas