FOTO un VIDEO: kā klājas šopavasar jūras krastā izskalotajiem ronēniem?

0 komentāri

Par krastā izskalotiem roņiem šogad iedzīvotāji ziņojuši biežāk nekā pērn – saņemts par 200 zvaniem vairāk.

Pogainā roņu meitene Podziņa tika atrasta Mangaļsalā. Par dzīvnieku, kas savainots gulēja krastā, Dabas aizsardzības pārvaldei ziņoja iedzīvotāji. Ierodoties uz vietas, inspektori konstatēja ronim daudzas brūces, visticamāk, no suņu kodumiem.

Podziņa Rīgas zoodārzā uzturas jau trīs nedēļas. Bet viņa joprojām nemāk ēst zivi no ūdens. Tāpēc pagaidām viņa uzturas šeit, mazajā baseinā, kamēr neiemācīsies ēst patstāvīgi.

Mēneša laikā uz Rīgas zoodārzu tika atvesti astoņi ievainoti un novārguši ronēni. Vienam brūces bija ļoti dziļas un sastrutojušas, tāpēc dzīvnieku nācās iemidzināt. Pārējie septiņi tagad jūtas labi.

Rīgas zoodārza pārstāve Laura Līdaka LNT Ziņām stāsta, ka visi šie ronīši ir atkopušies, pateicoties arī barības maiņai. “Šogad izmēģinājām barot reņģu vietā siļķes. Un siļķe ir treknāka zivs, kā rezultātā roņi ātrāk atlaba, ātrāk uzbarojās,” norāda Līdaka.

Video

Šopavasar piekrastē tiek izskalots neierasti daudz roņu mazuļu. No marta sākuma dabas aizsardzības pārvalde ir saņēmusi ap 500 iedzīvotāju zvanu un e-pasta vēstuļu, kas ir par 200 vairāk, nekā pagājušajā gadā. Speciālisti pieļauj, ka izskaloto dzīvnieku skaits ir lielāks.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne LNT Ziņām norāda, ka šogad arī ir novērots, ka mazo ronīšu ir vairāk. “Varētu būt, ka vienkārši šogad roņi ir dzimuši vairāk un ir vairāk pie karstiem, jo ziema mums nebija ar ledu. Tā kā viņi vairāk parādās,” teic Gabrāne.

Reaģējot uz iedzīvotāju ziņojumiem, Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori ir apsekojuši 80 roņus Vacāķos, Mangaļsalā, Bulduros un Mellužos. Redzot ronēnu krastā, cilvēki grib viņam palīdzēt. Lai gan vairākumā gadījumu, ar dzīvnieku viss kārtībā, uz viņš vienkārši atpūšas un sildās saulītē. Speciālisti aicina iedzīvotājus roņus neaiztikt, kā arī pastaigas laikā pieskatīt savus suņus. Savukārt par ievainotajiem dzīvniekiem gan vajag nekavējoties ziņot inspektoriem.

Savukārt Rīgas zoodārzā izārstētie ronēni visticamāk paliks nebrīvē. Divas mātītes plānots atstāt Rīgā lai papildinātu vietēja roņa Puikas harēmu. Pārējos dzīvniekus atdos citiem zoodārziem.

Foto: Ronēni, kuri savainoti atrasti jūras krastā

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas