FOTO un VIDEO: Dobelē krāšņi zied ceriņi

0 komentāri

Ne tikai ceriņu krāšņums, bet arī to smarža palīdz uzlabot noskaņojumu. Izrādot lielāko Ziedošo ceriņu dārzu, par to ir pārliecināta Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa.

Starp vairāk nekā 200 visdažādāko krāsu un veidu krūmiem Pētera Upīša dārzā ir šķirne, kuru selekcionārs radījis par godu savai mātei.

Ievērojamais dārznieks, kuram 19. maijā apritētu 120 gadu, sirdī bijis mākslinieks – viņš aizrāvies arī ar fotografēšanu, dzeju un mūziku. Atsauces par viņa vaļaspriekiem rodamas arī ceriņu dārzā.

Ceriņu plaukšanas laikā institūtu sasniedzis arī kāds priecīgs jaunums – institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa saņēmusi apbalvojumu par ceriņu kolekcijas uzturēšanu un attīstīšanu.

Tiem, kuri vēlas nesteidzoties izstaigāt ceriņu parku, institūta pārstāvji iesaka turp doties jau šajā nedēļas nogalē, bet nākamās brīvdienas Dobelē būs zīmīgas ar diviem krāšņiem notikumiem – Ceriņu svētkiem un jau par tradīciju kļuvušo klasiskās mūzikas koncertu ziedošajos ceriņos.

Foto: Pētera Upīša ceriņu dārzs

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas