FOTO: Rīgā uz izmēģinājuma laiku kursē elektroautobuss

3 komentāri

Vairākos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos kopš pagājušās nedēļas nogales izmēģinājuma režīmā kursē kompānijas Solaris elektroautobuss.

Galvaspilsētā ieradušies arī ražotāju pārstāvji, kuri cer, ka Rīgas pilsēta šīs jaunās tehnoloģijas autobusus varētu nopirkt. Taču Rīgas dome pagaidām noskaņota skeptiski. Plāni esot citi – tuvāko gadu laikā Rīgā sākšot kursēt ar ūdeņradi darbināmi trolejbusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas satiksmes šoferi stāsta, ka Solaris elektroautobuss ir kluss un komfortabls. Ar pilnu akumulatoru var nobraukt 150 kilometrus. Pēc tam jāveic uzlāde, kas var aizņemt no sešām līdz divpadsmit stundām. Autobuss pa Rīgas ielām kursē uz izmēģinājuma laiku.

Foto

Par iespējām tādus iegādāties pašvaldības un uzņēmuma Rīgas satiksme pārstāvji izsakās skeptiski.

Viens šāds elektroautobuss maksā aptuveni 500 tūkstošus eiro, gandrīz divreiz dārgāk par pašlaik Rīgas satiksmes autoparkā esošajiem ar degvielu darbināmiem autobusiem.

Uzņēmums plāno iegādāties 10 ar ūdeņradi darbināmus trolejbusus. Pašus transportlīdzekļus pirks par Rīgas satiksmes naudu, bet par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem trolejbusos iemontēs ūdeņraža iekārtas. Izmaksas mērāmas vairāku miljonu eiro apmērā.

Video

3 komentāri

TOP komentāri

 • Zane
  +1

  Zane

  Vispirms atjauno vecos transportlīdzekļus, paceļ cenu.
  Tagad plāno iegādāties jaunus. Cik tad beigās tā biļete maksās?
  Cik būs kavējumu vai ķibeļu?
  Izmēģināt protams var, dažus paņemt, lai Rīgā mazāk kaitīgs gaiss un iznešu.
  Bet, uz kā rēķina tā nauda tiks noņemta vai kaut kam pielikta klāt? Kas nu nebūs godīgi ne pret vienu.

  17.03.2016 22:21

 • jap
  +1

  jap

  es arī iedomājos par tām solārajām baterijām uz jumta.

  17.03.2016 21:19

 • Eduards Edžus Smalkais
  +1

  Eduards Edžus Smalkais

  Hmm... Ja šim uz jumta izvieto saules baterijas, tad gadījumā nobraukums bez uzlādes aparāta nepaliek lielāks? Rīga jau nav ļoti ''tumša'' pilsēta...

  17.03.2016 21:07

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas