FOTO: Rīgā jau 7. gadu pēc kārtas top makaronu tilti

0 komentāri

Tiltus var būvēt arī no makaroniem. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženierzinātņu studenti šodien rādīja meistarklasi skolēniem – kā var no makaroniem uzkonstruēt tiltu, kas var izturēt līdz pustonnai lielu slogu.

Šis ir jau septītais gads, kad tiek rīkotas sacensības, un šoreiz tās būs jau starptautiskas – piedalīsies jaunieši arī no Lietuvas un Igaunijas. To mērķis ir parādīt, ka inženierzinātne var būt arī atraktīva.

Sacensībās būs divas kategorijas – mazo un lielo tiltu būvniecība.

Šobrīd sacensībām pieteikušās 20 komandas – no tiem lielākā daļa ir studenti, bet šogad ir arī daudz skolēnu komandu, kuriem būs jābūvē mazizmēra tilti no spageti.

Galvenais notikums – makaronu tiltu novērtēšana, slodzes testi un uzvarētāju apbalvošana – notiks 2. aprīlī.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas