FOTO: pilnībā attīrīta Olaines bīstamo atkritumu izgāztuve

0 komentāri

Daudzas desmitgades kaitīgās vielas bija piesārņojušas Olaines bīstamo atkritumu izgāztuves apkārtni, bet tagad tā beidzot ir attīrīta. Atbildīgās iestādes apgalvo, ka olainieši tagad var justies pilnīgi droši par sava novada vides tīrību.

Sanācija jeb attīrīšana ilga no maija līdz oktobrim, ko izdevās paveikt, piesaistot Eiropas naudu. Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuve bija trīs hektārus liela, un šādas mēslaines iztīrīšana izmaksāja vairāk nekā sešus miljonus eiro. Dažu mēnešu laikā no grunts izsūknētas šķidrās piesārņojošās vielas un izvesti cietie atkritumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Darbs vēl nav gluži galā – turpmākos 30 gadus tiks novērota gruntsūdeņu kvalitāte. Kopumā Latvijā bija piecas šādas vietas, kur pagātnē, pārsvarā padomju gados, nevērīgi atbrīvojās no rūpnieciskajiem un cita veida atkritumiem.

Pašlaik tīrīta tiek arī Sarkandaugavas ostas teritorija, bet darbs apstājies ar dažādām peripetijām apvītajā Inčukalna gudrona dīķī. Pašreiz nav vēl zināms, vai šajā projektā jau ieguldītie Eiropas līdzekļi nebūs jāatmaksā.

Jauns iepirkums par gudrona dīķa tīrīšanu tiks izsludināts ziemā, un par tīru to varēs saukt tikai pēc vairākiem gadiem. Tikmēr Olaines mežos vecās izgāztuves vietā jau zaļos zāle un nupat iestādītie koki.

Bīstamo atkritumu krātuve Olainē izveidota pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Pirms trim gadiem attīrīšana pabeigta līdzīgā izgāztuvē Jelgavā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas