FOTO: pie Ministru kabineta piketē pret Rail Baltica pazemes tuneli Āgenskalnā

0 komentāri

Ap 30 cilvēku pulcējušies pie Ministru kabineta, lai piketētu pret pazemes tuneļa izbūvi Āgenskalnā, kas paredzēts vienā no Rail Baltica trases variantiem. Starp klātesošajiem ir vairāki jaunieši, kuri uzvilkuši baltus kreklus, uz kuriem uzdrukāts “NĒ Āgenskalna tunelim”.

Klātesošie rokās tur plakātu “Zaļā partija, ministra kungi, prezidenta kungs, saglabājiet Rīgas zaļo pērli – Arkādijas parku un tā apkārtni!”. Kā ziņots, piketu rīko biedrība Āgenskalns – mūsu mājas, kuru vada jurists Pūle.

Biedrība norāda, ka minēto tuneli ir plānots izbūvēt zem valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa Arkādijas parka, skarot aizsargājamus namīpašumus, kuriem ir kultūrvēsturiska vērtība, Ojāra Vācieša ielā 5, Eduarda Smiļģa ielā 54, Meteora ielā 13 un 16.

Tunelis skaršot vairāk nekā 700 nekustamos īpašumus – privātmājas un dzīvokļus. Tā rezultātā nekustamo īpašumu vērtība kritīsies vismaz par 10%, bet dažos gadījumos līdz 30%, norāda Pūle. Tie esot vairāku miljonu eiro zaudējumi iedzīvotājiem, un Latvijas normatīvie akti neparedz segt iedzīvotājiem zaudējumus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu vērtības krišanos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas