FOTO: Mākslas muzejs atklāšanas gaidās pēc trīs rekonstrukcijas gadiem

0 komentāri

Trešdien, 4. maijā, plkst. 10 durvis apmeklētājiem atkal vērs Latvijas Nacionālais mākslas muzeja (LNMM) galvenā ēka, kas piedzīvojusi trīs gadus ilgu rekonstrukciju.

LNMM atklāšanas dienā apmeklētājiem piedāvās īpašu programmu. 4. maijā ieeja muzejā būs bezmaksas un tas strādās līdz plkst. 18, ieeja muzejā – līdz plkst. 17.30.

Kā vēsta muzeja pārstāvji, apmeklētājus sagaidīs jauna pastāvīgā ekspozīcija Latvijas māksla. 19.–20. gadsimts, kā arī divas jaunas izstādes, kas veltītas nozīmīgiem Latvijas māksliniekiem: Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība un Boriss Bērziņš (1930 – 2002). Sudrabs / zelts.

Tāpat LNMM piedāvās mūsdienīgas ekspozīciju un izstāžu interpretācijas un izziņas iespējas, bezvadu interneta pieslēgumu, atpūtas zonas pastāvīgajās ekspozīcijās, kafejnīcu un suvenīru veikalu. Muzejs būs pieejams ģimenēm ar bērnu ratiņiem un apmeklētājiem ratiņkrēslos.

Atklāšanas dienā muzejs piedāvās pasākumus arī vismazākajiem apmeklētājiem – laukumā parka pusē norisināsies radošā darbnīca Ceļš uz muzeju. Darbnīcas dalībnieki sekos muzeja mākslinieču vizuālajām norādēm – uz laukuma virsmas ar krītiņiem uzzīmētajām detaļām no mākslas muzeja arhitektūras vai populārākajiem ekspozīcijas elementiem, kurus varēs uzmeklēt vēlāk, ieejot ēkā. Ikviens bērns būs aicināts šos elementus papildināt ar savu radošo pienesumu, lai visi kopā zīmētu stāstu par ceļu uz muzeju. Katrs darbnīcas dalībnieks par piemiņu saņems balonu.

Foto: Mākslas muzejs trīs rekonstrukcijas gados

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas