FOTO: jūrā atlaisti pavasarī izskalotie ronēni, kuri pagaidu mājvietu bija raduši Rīgas zoodārzā

0 komentāri

Šodien jūrā atlaisti ronēni, kuri šopavasar tika izskaloti krastā un uz laiku mājvietu bija raduši Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pirms došanās uz Ventspili, kur ar Krasta apsardzes kuģa palīdzību roņus palaida brīvībā, viņus sagaidīja kāda nepatīkama procedūra.

Visi ronēni tika iezīmēti ar īpašu pleznu zīmi. Kā norāda zoodārzā, līdz šim ne reizi krastā nav atrasts ronis ar šādu pleznu zīmi. Un tas viešot cerības, ka visi brīvībā palaistie roņi ir izdzīvojuši.

Nelaimē nokļuvušo ronēnu stāsts atkārtojas katru pavasari, īpaši pēc siltas ziemas, kāda bija arī šī. Šogad Rīgas Zooloģiskajā dārzā marta beigās un aprīlī nogādāti desmit ronēni. Tomēr ne visus izdevies glābt.

Vienam roņu mazulim mājvieta atradusies Polijā, Lodzas Zooloģiskajā dārzā, bet trim ronēniem mājvieta atrasta okeanārijos Dienvidkorejā, kurp tie dosies rudens pusē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas