FOTO: Jelgavā sēru lentes vietā pie Latvijas karoga piesien atkrituma maisa strēmeli

4 komentāri

Pirmdien, 16. novembrī, visā Eiropas Savienībā (ES), tostarp Latvijā, pieminot Francijas teroraktos bojāgājušos, izsludināta sēru diena. Karogi nolaisti pusmastā un ar tiem kopā plīvo sēru lentes. Ar portālu Skaties.lv sazinājās kāda lasītāja, kura pauda sašutumu par redzēto Jelgavā.

”Labdien! Gribēju parādīt, cik skaisti Jelgavā karogi noformēti. Kā var kaut ko tādu izdomāt?! Mātera iela 43 un 49, bet Mātera ielā 45 un 47 vispār neuzskata par vajadzību tos izlikt! Par to taču pienākas sods! Kas to visu kontrolē??? Paldies!” raksta lasītāja.

Likums par Latvijas valsts karoga lietošanu paredz, ka aizliegts lietot bojātu, izbalējušu, netīru vai citādi nepiemērotu Latvijas valsts karogu.

Ja Latvijas valsts karogs paceļams sēru noformējumā, virs karoga pie kāta piestiprina melnu lenti, kuras platums ir 1/20 no karoga platuma un garums atbilst karoga platumam.

4 komentāri

TOP komentāri

 • es
  +1

  es

  Ko nīdat atkal??? Iemesli var katram būt dažādi...nav nevienam JUMS nekas jāatskaitas! ..ka tik pačīkstēt....

  19.11.2015 09:46

 • Citādne
  +1

  Citādne

  Hah,manuprāt ļoti asprātīgi un veikli izgāja no situācijas! To var tulkot daudzpusīgi:
  1. Necieņa pret sērām/bet vai tad ja tas bija speciāli nebūtu izvēleēts kaut kas vairāk uzkrītošs??/
  2. Kreatīvi aizstāta lentīte /netradicionāli un citādi/
  3. Kā protests/visa pasaule sēro tik ļoti (citi pat pārspīlēti) un uzpūš no mušas ziloni,bet neievēro cietsirdīgo karu Sīrijā, ASV cietsirdību,badu ..un ne tikai Āfrikā.., sērijveida slepkavas un citas šausmas.../
  Es to uztveru /pat ja autoram tas sanāca netīši undziļa doma tur apakšā nav/ kā dziļu domu-jā,es sēroju,jā tas ir šausmīgi,bet nu nevajag pārspīlēt bet gan rīkoties un apzināties ka šajā pasaulē tādas lietas notiek katru dienu un vajag darīt kaut ko lietas labā pirms tas notiek ar mums pašiem un mūsu mīļajiem.
  Protams,daudzi "pareizi" domājošie mani nosodīs, bet daļa patiesības tajā visā ir!
  Ieteikums-nedzīvojiet šaurā kastē un esiet atvērtāki!;)

  18.11.2015 18:02

 • seerga
  +1

  seerga

  Lohi kas taa izdarijushi. Tad labaak tiešām nelikt vispār, ja nav melna lenta, bet nejau šādi ņirgāties.

  16.11.2015 16:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas