FOTO: tā izskatās jauna lidmašīnu virszemes vadības sistēma Rīgas lidostā

0 komentāri

Rīgas lidostā testē jaunu lidmašīnu virszemes vadības sistēmu, kas lidmašīnu manevrus pa skrejceļu ļauj vadīt automātiski ar gaismu sistēmas palīdzību. Tādējādi tiek atvieglots pilotu un dispečeru darbs, tiek ieekonomēts laiks un degviela.

Tieši Rīgā tiek izmēģināts prototips automatizētai kustību sistēmai lidostā. Sistēmu vērtēt ieradās eksperti no daudzu Eiropas valstu lidostām, kuras plāno to iegādāties, kad tā tiks apgūta. Pirmā šādu sistēmu plāno ieviest Šarla de Golla lidosta Francijā. Arī Rīgas lidosta apsver šīs sistēmas iegādi, jo tā lidojumu drošība tiks uzlabota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Vairāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas